MC Doktorn
Guest
Inga roliga diskussioner men hur bra klarar man sig efter en krasch ?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det fattas också ett annat alternativ. Återfått funktion efter kortare rehabilitering.Nyteknik skrev:Det fattas ett alternativ: återfått funktion, men med efterhängsen värk. Troligen ganska vanligt.
Nyteknik skrev:Det fattas ett alternativ: återfått funktion, men med efterhängsen värk. Troligen ganska vanligt.
Berra skrev:Precis, saknar också det alternativet.
Bröt du den?Berra skrev:Precis, saknar också det alternativet. Min fot är fortfarande cp, sedan sviestad b-race.
Smärta är vekhet som lämnar kroppen. Jag har mycket vekhet för det gör fan ont att vurpa.2ono skrev:Smärta är ett resttillstånd efter en skada![]()
Men ett ganska väsentligt "resttillstånd" som inte kan liknas vid att vara fullt återställd.2ono skrev:Men då har ni inte återfått full funktion men kunnat fortsätta.
Smärta är ett resttillstånd efter en skada![]()
Nyteknik skrev:Bröt du den?

Gustav O skrev:Det fattas också ett annat alternativ. Återfått funktion efter kortare rehabilitering.![]()
Gustav O skrev:Smärta är vekhet som lämnar kroppen. Jag har mycket vekhet för det gör fan ont att vurpa.

2ono skrev:Så talar en riktig biker, vem minns inte Doohans titelförsvar efter kraschen på Assen.Ibland var det bättre förr![]()

Men "kvarstående besvär" nämns ju inte i något svarsalternativ.2ono skrev:...poängen med pollen...kvarstående besvär
Titelförsvar? Han försökte ju ta titeln för första gpngen men misslyckades trots att han körde senare samma år. Rainey vann.2ono skrev:Så talar en riktig biker, vem minns inte Doohans titelförsvar efter kraschen på Assen.Ibland var det bättre förr![]()
Vad gör du åt foten för att den ska bli bättre?Berra skrev:Nej, men bara en rejäl vridning av hela foten. Antaligen uttänjda ledband eller vad det nu finns där inne. Däremot bröt jag ju handleden![]()
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |
|
|
Vinn en batteriladdare från CTEK
I samarbete med CTEK har vi... |
|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |