MC Doktorn
Guest
Inga roliga diskussioner men hur bra klarar man sig efter en krasch ?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det fattas också ett annat alternativ. Återfått funktion efter kortare rehabilitering.Nyteknik skrev:Det fattas ett alternativ: återfått funktion, men med efterhängsen värk. Troligen ganska vanligt.
Nyteknik skrev:Det fattas ett alternativ: återfått funktion, men med efterhängsen värk. Troligen ganska vanligt.
Berra skrev:Precis, saknar också det alternativet.
Bröt du den?Berra skrev:Precis, saknar också det alternativet. Min fot är fortfarande cp, sedan sviestad b-race.
Smärta är vekhet som lämnar kroppen. Jag har mycket vekhet för det gör fan ont att vurpa.2ono skrev:Smärta är ett resttillstånd efter en skada![]()
Men ett ganska väsentligt "resttillstånd" som inte kan liknas vid att vara fullt återställd.2ono skrev:Men då har ni inte återfått full funktion men kunnat fortsätta.
Smärta är ett resttillstånd efter en skada![]()
Nyteknik skrev:Bröt du den?

Gustav O skrev:Det fattas också ett annat alternativ. Återfått funktion efter kortare rehabilitering.![]()
Gustav O skrev:Smärta är vekhet som lämnar kroppen. Jag har mycket vekhet för det gör fan ont att vurpa.

2ono skrev:Så talar en riktig biker, vem minns inte Doohans titelförsvar efter kraschen på Assen.Ibland var det bättre förr![]()

Men "kvarstående besvär" nämns ju inte i något svarsalternativ.2ono skrev:...poängen med pollen...kvarstående besvär
Titelförsvar? Han försökte ju ta titeln för första gpngen men misslyckades trots att han körde senare samma år. Rainey vann.2ono skrev:Så talar en riktig biker, vem minns inte Doohans titelförsvar efter kraschen på Assen.Ibland var det bättre förr![]()
Vad gör du åt foten för att den ska bli bättre?Berra skrev:Nej, men bara en rejäl vridning av hela foten. Antaligen uttänjda ledband eller vad det nu finns där inne. Däremot bröt jag ju handleden![]()
Under EICMA-mässan i Milano presenterar Harley-Davidson de kommande daga...
Den längsliggande V-twinnen (med vevaxeln cykelns färdriktning) har seda...
Tre år, tre segrar. Max Ahlin har hittat ett vinnande recept på Gotland ...
Efter tre timmar och sjutton minuters kamp mot lera och vatten körde jag...
Bike är nu på plats på Gotland och på GGN, världens största endurotävlin...
Kvällarna innan avresa till GGN är alltid lite stressigt och jäktigt, so...
Nu öppnar vi beställningen av Katalogen 2027. Du säkrar ditt exemplar, s...
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...