Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ännu bättre är tts belgradaTror jag har skrivit det tidigare, men TTR600 är en mycket kompetent grushoj.
Den begränsas bara av sin lilla tank, och tyvärr finns inga större på eftermarknaden.
Den kräver också arbete på insugs- och utblåssidan för att andas ordentligt - men det delar den med många.
Fullt justerbar Paoli fram och Öhlin bak.
Påkostat! Byggd i Italien.
Är inte det där dubbellysena Biltema sålde ett tag. De som inte var godkända i Sverige pga. ljusbilden.
Ännu bättre är tts belgrada
En XT med dom åtråvärda Dakar-lyktorna framtill
”Wrenchmonkees” minsann!
View attachment 462707
Fint skall det vara. I lånta fjädrar...
Dom var nog tvungna att höja fram för att få fritt för bakelitdäcken - sådana som aallllaa körde med på 80-talet...
När jag sålde den satt det nya däck på, och inte vilka däck som helst, utan däcken som satt på den ena av filmhojarna från filmen ”Girl with a Dragon tatto ” När regissören såg hojarna så ville han ha mer crossliknande däck så Charley Karling som byggde fick byta
Du skulle ha behållt däcken, och lagt ut dom på eBay.När jag sålde den satt det nya däck på, och inte vilka däck som helst, utan däcken som satt på den ena av filmhojarna från filmen ”Girl with a Dragon tatto ” När regissören såg hojarna så ville han ha mer crossliknande däck så Charley Karling som byggde fick byta
Du skulle ha behållt däcken, och lagt ut dom på eBay.
Jag hade hellre lagt ett bud på dom än Michael Jacksons fillingar![]()
Intressant faktiskt. Dock ska den in på besiktning i övermorgon, och elen är "nydragen" och ljuddämparen ser ut att låta en del.
Min gamla hoj! Lite omfixad sen jag sålde, gick svinbra och helt ok pris. Märkligt att de verkar ha höjt den fram
Och här säljer någon ett "vinterpaket".
En vinter i garaget så kanske det är ordning på dom här.
Har dock ingen uppfattning om prisbilden.
View attachment 462724
Köp något som är 20 år nyare för samma eller mindre pengar.En liten tillbakablick bara ; angående trialmotorcykeln i inlägg #612 så ringde jag snubben igår och ville komma och kolla. Han verkade ganska osäker när han kunde, först sa han söndag, sedan lördag, och sedan söndag igen. Så jag sa att "när det funkar för dig, ring mig gärna". Så om jag sticker dit på söndag, är det OK att ge 42k för den hojen, eller bör jag försöka pruta?
Och, ska jag lyssna efter något särskillt i motorn? Jag menar det är ju en äldre hoj, men så länge det inte 'klonkar' för mycket inne i motorn och växellådan så borde den väl vara OK?
(.. ehm, jag tänkte börja med trial lite grann)
Tackar så mycket för info om detta.
!! Eller, vore det kanske bättre att leta upp en GasGas, eller den där Montesa 4ride? Vad skulle ni göra om ni var nyfikna på trial?
![]() |
BMW Motorrad Concept RR
Under den prestigefyllda ut... |
![]() |
Snart dags för Custom Bike Show
Förra året firades den 50:e... |
![]() |
KTM säkrar investerare och gasar vidare
KTM har meddelat en viktig ... |
![]() |
Motorcykelbranschen presenterar ”Safe Ride to the Future 3.0”
Genom att bygga vidare på f... |
![]() |
Bara en månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu är det bara en månad til... |
![]() |
En månad kvar till Gotland Ring Bike Week!
Nu börjar det dra ihop sig ... |
![]() |
Vinnn en CTEK CT5 Powersport!
Svara på några enkla frågor... |
Försvarsmakten väljer Yamaha XT250 som ny ordonnansmc
Yamaha Motor har vunnit en ... |
|
![]() |
Vinnarhjälmen utlämnad
Robin Axelsson lämnar över ... |
![]() |
Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten
Yamaha Motor Europa NV fil ... |