Wiseguy
Medlem nr.8 sen starten
- Gick med
- 6 Mar 2003
- Hoj
- Honda CBR900RR Fireblade, CBR1100XX Blackbird
Gillar avgassystemet. Snygg dragning faktiskt.....men övergången mellan kromat rör till galvat rör lyfter ju det hela ?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag tycker han formulerar sig lite galet. Borde vara "Jag har en gammal motorcykel som jag har gjort sönder och nu tänkte jag se om nån idiot vill betala mer för den än den hade kostat som oförstörd".Gillar avgassystemet. Snygg dragning faktiskt.....men övergången mellan kromat rör till galvat rör lyfter ju det hela ?
Denna gillade jag stuket på, men sista på bakdelen borde nog snyggas upp.![]()
Men han skriver ju ganska korrekt.Jag tycker han formulerar sig lite galet. Borde vara "Jag har en gammal motorcykel som jag har gjort sönder och nu tänkte jag se om nån idiot vill betala mer för den än den hade kostat som oförstörd".
Fast rullar inte mätarna runt på dem vid 10 000 mil?82a uttagen 89.
Av allt att döma hade den gått av bara lite över 1000 mil när dom satte sågen i den.
Något att fundera över ...
Jag tyckte den har potential att bli nått riktigt coolt. Plocka bort lite skrot och lacka lite delar så skulle den kunna bli grym.Denna har ju varit uppe till försäljning innan:
Fast rullar inte mätarna runt på dem vid 10 000 mil?
Den var fin ändå.
Gillar avgassystemet. Snygg dragning faktiskt.....men övergången mellan kromat rör till galvat rör lyfter ju det hela ?
Förstår inte riktigt problemet. Är det inte en 2020?Detta är fan inte ok. Skriva att det är en 2020 modell. Kollade reg nr och den är importerad. Det kanske denna handlare skulle informera om?
BMW s1000rr https://www.blocket.se/vi/97456998.htm![]()
Skickat från min SM-G973F via Tapatalk
Ok. Trodde det stod rätt tillverkningsår på Transportstyrelsen även om det är en import.
Detta är fan inte ok. Skriva att det är en 2020 modell. Kollade reg nr och den är importerad. Det kanske denna handlare skulle informera om?
Och jag får inte ihop det med med priset. Med kontantinsatsen och avbetalningarna så blir priset 79856 kr. BMW s1000rr https://www.blocket.se/vi/97456998.htm![]()
Skickat från min SM-G973F via Tapatalk
De räknar väl med restvärde som löses vid sista avbetalningen..?Och jag får inte ihop det med med priset. Med kontantinsatsen och avbetalningarna så blir priset 79856 kr. BMW s1000rr
Enligt ramnumret och en VIN-dekoder så är det en 2018, inte en 2020.Detta är fan inte ok. Skriva att det är en 2020 modell. Kollade reg nr och den är importerad. Det kanske denna handlare skulle informera om?
BMW s1000rr https://www.blocket.se/vi/97456998.htm![]()
Skickat från min SM-G973F via Tapatalk
Förstår inte riktigt att Blocket accepterar angivna priser 1234567:- och liknande.
Är du en sådan där som tycker att man bara får skriva "kan tänka mig byte mot något, kom gärna med förslag"... Istället för t.ex "bytes mot Hayabusa"nerlusad med orealistiska priser, orelaterade sökord osv.
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |
|
|
Dags för gräsgasa hos Hydet
Den 1 augusti kör Hydet MC ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026
20-årige australiensaren Wi... |
|
|
Alltid redo för regn
Håll dig torr på hojen – ny... |