Jo, precis. Det var dessutom ett riktigt åkerspökeJa fast nu räknas den väl som växellådsolja? (tranny-fluid)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jo, precis. Det var dessutom ett riktigt åkerspökeJa fast nu räknas den väl som växellådsolja? (tranny-fluid)
Jo, precis. Det var dessutom ett riktigt åkerspöke

Jag har lite halvt hängt med i det och pr-folket på AHB har gjort vartenda fel de kunnat hela vägen.Jag har inte följt det där riktigt, men modigt av företaget att gambla med risk att förlora stort,
Jag tror ju inte att man tar igen på woke-folket det man har förlorat på hillbillysarna, det skiljer väl några tiopotenser i ölkonsumption emellan grupperna....![]()
Jag har lite halvt hängt med i det och pr-folket på AHB har gjort vartenda fel de kunnat hela vägen.
Sen heter det Negertvilling!Bara för att vara sån, du har ju en Honda redan, då behöver du ju inte en Africa Twin heller med den logiken

Hjullastare som fraktar gods i skopan på allmän väg!
Allt från pallgafflar, stenplattor, paddor och asfaltsskärare till skyliftar och annat bös!![]()
Vad gör du så nära en hjullastare skopa i fullfart på vägen? Är du en sådandär vettvilling som lägger dej framför o testar bromsarna..Hjullastare som fraktar gods i skopan på allmän väg!
Allt från pallgafflar, stenplattor, paddor och asfaltsskärare till skyliftar och annat bös!![]()
Hjullastare som fraktar gods i skopan på allmän väg!
Allt från pallgafflar, stenplattor, paddor och asfaltsskärare till skyliftar och annat bös!![]()
Ja fast en del av ansvaret där ligger ju på den satans pajasen som satte dit fartguppar.Speciellt när dom ska ha med sig en skopa grus. Då måste dom ha den precis överfull och inte skaka av den innan åker iväg. Så det blir spill i varje korsning och varje gupp på vägen. (Jag har 2 fartgupp utanför mitt hus så jag vet)

Och på den som gjorde detaljplanen och bestämde att det skulle byggas hus där det senare skulle åka arbetsfordon.Ja fast en del av ansvaret där ligger ju på den satans pajasen som satte dit fartguppar.![]()

Ja fast en del av ansvaret där ligger ju på den satans pajasen som satte dit fartguppar.![]()
Vad är det för korkskalle som satt den så nära vägen?I mitt fall känns det ganska befogat då det är en lekplats med fotbollsplan brevid mitt hus och jag ser ofta barn som springer ut på vägen efter fotbollen.

Vad är det för korkskalle som satt den så nära vägen?![]()
Ja.Vet inte hur det ser ut där du bor men häromkring är det ganska vanligt med vägar till husen som folk bor i och lekplats i närheten av husen som folk bor i
Ja.
Men lite döplats mellan vägen och lekplatsen, eller för den delen vägen och bakgårdarna, typ långt nog att bollar inte hamnar på vägen stup i kvarten, skulle ju vara en halvschysst idé.
Inget dom tyckte var bra att upplysa om när du hyrde bilen?Hyrde en bil i fredags, dvs 14 Juli och när jag rullade iväg så lyste varningslampan för däcktryck. Nu var det inte 1:a gången så jag körde inte in på nästa bensinstation och kollade däcktrycken. När jag under dagen startar om bilen kommer i displayen upp att jag skall kontrollera däcktrycken och sedan nollställa. Vilket jag inte gör. Men vid inlämningen av bilen påpekar jag att däcktrycken ska kontrolleras och sedan ska displayen nollställas. Och får svaret:
"Det blev så när vi bytte till sommardäck."
"När gjorde ni det ?
men på den frågan blir det inget svar.
Antagligen var det långvarig vinter vid Marklandsgatan i Göteborg gissar jag.
Nej,Inget dom tyckte var bra att upplysa om när du hyrde bilen?
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026
20-årige australiensaren Wi... |
|
|
Alltid redo för regn
Håll dig torr på hojen – ny... |
|
|
Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours
Pressrelease från Bridgesto... |
|
|
Publikrekord under World Ducati Week
Ducati slog publikrekord un... |
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |