Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Stålsving och fula kylarvingar och bakskärm annars samma blysänke förutom lambdasond från 2007. Max 30000 låter väl rimligt tycker jag. Menar du 2-1 system dvs två rör från cylinder som går över till ett.
Skickat från min F5321 via Tapatalk
Menar du 2-1 system dvs två rör från cylinder som går över till ett.



Ja det låter oftas mer med ett 2-1 system men till i år så kör jag faktiskt en ljuddämpare ifrån en GSXR1000, passar perfekt då jag köpte tillbaka mitt 2-1.
Vägde aldrig min TT600RE när jag hade min tidigare. Vet faktiskt inte vart Kg sitter då motorn väger as och gaffeln skiljer nog inte så mycket. Krökarna väger inte så mycket. Svingen väger tror jag 1,5kg mindre.
Jämförde med en R från 2009 m slip-on och den vägde 185kg på samma våg med ungefär samma volym i tanken.
Skickat från min F5321 via Tapatalk
Finns ett flertal dokumenterade ras, även på lågmilade exemplar.Jaså, vad är det med lådan som inte är bra?
Vad trist. Är det nån budgetlåda de stoppat i?
Det mesta på en XT X/R/Z är prismedvetna val.
Mängden rasade lådor är knappast anmärkningsvärd eller ett vanligt förekommande problem. Men det ser inte så förtroendegivande ut med drev som spricker efter ca 2000 mil. Finns ett par dokumenterade exempel på xt660.com
Tanke på att de ska lägga/lagt ner XT660 så nja vet faktiskt vad som gäller. Är själv nyfiken. Min 2010 har inte ens rullat 1000mil då Philip här på SH hade den i delar men ska nog ringa och höra med moderna vad de säger. Nopp har inte lämnat in på yamaha service och litar inte på den heller så byter olja själv och kollar ventiler mm.
Skickat från min F5321 via Tapatalk
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |