oakhillracing
Ny medlem
Har du Metzeler sportec M3 bak åxå?
tack för snabbt svar
tack för snabbt svar

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag har också så, besiktade i slutet på förra sommaren utan problem...
Har du Metzeler sportec M3 bak åxå?
tack för snabbt svar![]()
Är inte helljuset på då? Eller så har dom bara byglat över en tråd från det ena lyset till det andra....
Jag har också så, besiktade i slutet på förra sommaren utan problem...
Hej! Nån som provat Michelin Pilot Sport?
Du ska både bestycka om förgasarna och använda din Dremel på luftboxen. Främst bör du dock bestycka om, Bladen går magert redan med originalfilter.Tjenare
tänkte kolla lite här innan jag gör nått dumt =)har en cbr 900 96:a kan man byta ut luftfiltret mot ett sportfilter från K&N lr måste man göra nått annat då med, typ bestycka om förgasarna. Och om det nu går blir det någe roligare? =)
Tja, har ni bladeåkare några försäkringstips, tittar på 3 blade just nu en96 en 99 och en 01as 929. Vilka bolag har bästa premien, hojjarna är importerade så är endast för-reggade så går inte att sitta på nätet och köra igenom offerter. Tacksam för tips.
Du ska både bestycka om förgasarna och använda din Dremel på luftboxen. Främst bör du dock bestycka om, Bladen går magert redan med originalfilter.
Jag började väl ändå med "bestycka om"? Självklart blir det lite mer luft, men framförallt lugnare luft. Om man bestyckar om med 140 i huvudmunstycke, nålarna höjda 1 mm samt piloten ytterligare 1/2-1 varv ut så funkar det utmärkt till en modifierad luftbox med K&N-filter.Dremel på luftboxen? Då blir det ju ännu mer luft!Man ska nog inte Dremla utan bestyckning iaf, eller?
Jag började väl ändå med "bestycka om"? Självklart blir det lite mer luft, men framförallt lugnare luft. Om man bestyckar om med 140 i huvudmunstycke, nålarna höjda 1 mm samt piloten ytterligare 1/2-1 varv ut så funkar det utmärkt till en modifierad luftbox med K&N-filter.
Har man bara bytt till K&N räcker det nog att gå upp till 125 i munstycke tillsammans med den övriga ombestyckningen, gissningsvis.
Jag kör Folksam, helt klart billigast för mig. Och kör en -99. Skulle man byta upp sig till 929an skulle de bli dyrare. IF är billigast, men har högst självrisker mig veterligen. Ring runt och fråga, Internet-förfrågningen har aldrig stämt för mig.
Empiriska tester bara för mig, andra har säkert bänkat. Skillnaden är uppenbar när man kör och tillräckligt många CBR900 är moddade på samma sätt med bra resultat för att man ska kunna anse tiden försvarbar. Det tar ändå inte mer än 30 minuter att fixa till boxen...Har du testat de här bestyckningarna i nån bänk, eller haft en bredband-lamdba på cykeln? Blev de någon märkvärdig effektökning som försvarar tiden man lägger på dremeln tänkte jag![]()
IF är billigast för mig. Med 6000 i självrisk.
Folksam ville ha 7000till i premie.
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |
![]() |
Nya Ducati Panigale V4 R
Ducati har nu lanserat nya ... |
Eldrivna Honda WN7
Honda WN7 Honda har pres... |
|
![]() |
Stark Varg EX, en smygande ninja!
Nu har jag och Varg EX hunn... |
![]() |
BMW presenterar Vision CE
I samband med IAA Mobility ... |
Honda lanserar elmotorcykeln WN7
Honda har presenterat eldri... |
|
Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner
En exklusiv motorcykel med ... |