Frågor man vågar ställa

Måste vara stökigt för matvarubutikerna om mycket kunder och femtioelva kundvagnar fyllda med delikatesser.. Hur kvalitetssäkras dom varorna i alltifrån kallhållning till någon snuva som kanske går? Säg att personalen får en håltimme eller så.

I'm survivor:
 
Finns det något sätt att spänna en backspegel utan att göra åverkan på den? Min vrider sig av fartvind ca 100-110 (höll sig bättre förut) eller lägre hastigheter om man accelererar.
 
Finns det något sätt att spänna en backspegel utan att göra åverkan på den? Min vrider sig av fartvind ca 100-110 (höll sig bättre förut) eller lägre hastigheter om man accelererar.
Gå ej att öppna. Går ej att enkelt reparera. Köp nya. Biltemas gamla kromade ovala modell var absolut skitsnygg, numera ej i sortimentet.
 
Hmmm. Då får det bli borrmaskin, epoxi i flytande form, slipa, lacka m.m. någon gång när jag har tid. Har provat att köpa en ny, den var sämre än min gamla, och orkade inte reklamera då jag köpte den i England.
 
När ska MSB alternativt Kungen stänga ner P3? Enda radiohelvetet som inte brusar sönder sig på jobbet och ditten o dutten vill ha radio på, jag har fan problem. Eller kan man kvista om någon radiomast så det hamnar något vettigare på den frekvensen?

Alla tips är välkomna.

(dom, pratarna, kan inget, vet inget, gapar och skriker, är korkade och osmakliga per definition, därför)
 
Funderar på om det inte skulle kunna hända om man kör på etanol och flödar över en varm motor också.
 
Mcn är på verkstad nu efter inbrottsförsöket. Tänker nog byta till äldre mc nu. 2008 2010 ca.
Yamaha r1 å liknande i dom årgångarna är väl ändå rätt stöldbegärliga
 
Hur många kommunistbussar havererar i trafiken per dag egentligen? Kan dom inte bötfälla med en miljard per haveri så kanske dom slutar snålserva dom där dödsfällorna..

20210520-174951.jpg
 
#MatteÅk7
Ett tal är fem gånger så stort som ett annat tal, summan av dessa tal är 72. Vilka är talen?
Lös problemet med hjälp av en ekvation.
:va
 
Håller du på att läsa upp betygen säger jag kaxigt utan att ens försöka ;)

Vad kostar en sån där komprimator egentligen, typ hemmabruk fast rejäl? Eller kan man bygga en av gjutjärns V6'a eller liknande som har gått ur tiden..?

Jävla straff. Ställde mig i.a.f. slugt i lite nedförslut när jag upptäckte att lavinen börja mucka lite.

20210523-102307.jpg
 
Nä, (men det skulle kanske behövas :gnissla) det är läxa för de yngre i hushållet.

Differensen av tre på varandra ojämna tal är -11, vilka är talen?
Återigen ska det lösas med hjälp av ekvationer.
 
Nyheter
Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti

Den 7–10 augusti 2025 förva...

Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Back
Top