Alex.J skrev:Men visst är den på 50cc?.. ser riktigt bra ut, får bli en sådan!... hehe det ska stå minis.se på lådan va??
49 eller något, 8kw.
Japp, och "billigaste"
Var bara tvungen att slänga på HD-klibbor.

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Alex.J skrev:Men visst är den på 50cc?.. ser riktigt bra ut, får bli en sådan!... hehe det ska stå minis.se på lådan va??

Tjet skrev:49 eller något, 8kw.
Japp, och "billigaste"![]()
Var bara tvungen att slänga på HD-klibbor.![]()
westerbrand skrev:grann pojken fick sitta på min minimoto...ser han inte happy ut![]()


Där är det ju übervassa YZR 80, inga små fjuttiga 50 kubikare inteChronic skrev:Den heter YZR 50, finns ett par stycken i Sverige. I Jönköping har de ett gäng för att locka yngre till RR bla.

bebbe skrev:Någon som tror sig kunna göra pengar på detta med minimoto genom att bygga självHan får nog lägga ner lite mer tid ifall det skall löna sig fullt ut.
Han har nog missat att man kan köpa en mini helt ny som dessutom serut som en mini för samma peng som han vill ha![]()
jag skulle skämmas att åka på den även om jag skulle fått den gratis.. finns inte mycket mer att säga = :kockobebbe skrev:Lägger in några bilder på mitt senaste tillskott. Hoppas att jag blir nöjd![]()
bike skrev:Hur många hp?

bebbe skrev:10,5hkr tror jag att det skulle vara i detta utförandet. Sedan så skall man köra i trimklasen med en så blir det en större förgsare och lite andra reeds så skall effekten hoppa upp till ca 14hkr. Men jag tyckte att det var en jäkla skillnad mot det jag har kört hittills ändå![]()
bike skrev:Ok, gött!![]()
Men lite dyr leksak kanske.
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |