L. Mäkinen
Gudomlig sporthojare
I Nederländerna har de återinfört krav på mask för yrken där man har kontakt med andra människor som frisörer och liknande.
Prostituerade är undantagna.
Prostituerade är undantagna.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
De vill att du ska ta den pushade medicinen regelbundet. Undras om det finns några baktankar med det hela. De sitter med ett preliminärt facit i hand och rackar aggressivt ned på allt och alla som varit. Mäh...Skönt att lyssna på dom som har koll!
Jag gillade videon. Skulle inte ha något emot att ta dom där beprövade billiga medicinerna vid behov, där patenterna gått ut. Skulle jag gå och vänta på 3e sprutan skulle jag nog inte tycka videon var så bra.De vill att du ska ta den pushade medicinen regelbundet. Undras om det finns några baktankar med det hela. De sitter med ett preliminärt facit i hand och rackar aggressivt ned på allt och alla som varit. Mäh...
Kanske ätit för mycket av fel grönsaker ?En av de avlidna hade normalt BMI och inga underliggande sjukdomar, vilket i mina ögon återigen bevisar hur lömskt det här viruset är.
Oj ovan såg vi aldrig komma,, o i mitt fall vad var det jag sa??
Det är ju några miljarder doser givna nu.
Borde det inte ha visat sig om ett större antal fick symptom typ skadliga problem med hjärtat?
Den statistik som finns, iaf den jag sett, visar att det skyddar i alla led.
Eller har ni annan info?
Döljer, mer eller mindre, all världens länder den riktiga statistiken?
Ja, jag hoppade ner i vaccin-båten och hittills pekar allt jag sett i statistik på att det var rätt.Givet ett antal miljarder doser kommer det naturligtvis att bli ett antal biverkningar också.
Risk för biverkning uttrycks för övrigt som andel av givna doser. Märkligt nog glömde ”experterna” det i ovan artikel. Nästan så att man skulle misstänka att avsikten är att sprida tvivel… eller så har Illuminati förvrängt all världens offentliga statistik.
Statistik map smita, sjukhusbesök, ivaplatser och död på vaccinerade kontra ovaccinerade.Hur ska det gå till statistiskt tänker du och map vilket utfall? Det blir till slut "för många'" variabler som lämnas okontrollerade.
Om alla dessa är vaccade, ska det anmälas som biverkning då? https://sverigesradio.se/artikel/okning-av-svart-sjuka-pa-akuten-ingen-vet-varfor-rekordmanad
Eller om någon dör 4 år efter vaccination av hjärtkomplikationer, är det någon som inbillar sig att det rakt av rapporteras som biverkning till vaccinet? Snubben badade ju isvak några dagar innan dödsfallet. Han har dessutom varit ute och rest och tagit andra vaccin efter covidvaccinet.
Sedan är ju underrapporteringen till passiva system likt VAERS en pilsner i sig att smutta på.
Förstår jag dig rätt om du menar skillnader i covidsmittade, sjukhusbesök pga covid, ivaplatser och död pga covid map på vaccinationsstatus?Statistik map smita, sjukhusbesök, ivaplatser och död på vaccinerade kontra ovaccinerade.
Alla ingående undersökningar jag sett pekar på fördelar för vaccinerade.
Därför undrade jag om jag missat någon större studie som visat motsatsen?
Ja, precis.Förstår jag dig rätt om du menar skillnader i covidsmittade, sjukhusbesök pga covid, ivaplatser och död pga covid map på vaccinationsstatus?
Tänkte först att du menade "allt" negativt som kan hända en sas, men du avser covidrelaterade event?
Med de flesta vaccinerade så kommer ju per automatik de flesta som råkar ut för X vara vaccinerade. Sedan gissar jag att det återigen är "för många" andra okontrollerade variabler för att man ska kunna dra superstarka band i skillnaderna mellan de som råkar ut för X bland vaccinerade/ovaccinerade. Grupperna är inte likadana.
Eugenia Stepchenko bor i Kiev, hon var 7 år när reaktor 4 vid kärnkraftverket i Tjernobyl havererade. När hon var 14 år fick hon veta att hon drabbats av sköldkörtelcancer. Precis som många andra barn i Ukraina och Vitryssland.
Jag är tillräckligt gammal och cynisk för att veta att jag vet alltför lite.De som vet att en ny medicin är riskfri, har nog inte förstått hur lite dom förstår.
Det är inte utan anledning som medicin vanligtvis långtidstestas innan det lanseras. Biologin kan behöva tid på sig.
Man kan ju tex se hur lång tid det kan ta att utveckla cancer efter en strålskada.
![]()
Hon fick cancer efter Tjernobyl – nu vågar hon besöka kärnkraftverket
Eugenia var tonåring när hon drabbades av sköldkörtelcancer på grund av strålningen efter Tjernobylolyckan. SVT var med när hon besökte kärnkraftverket för första gången.www.svt.se
|
|
Pressmeddelande 2026-08-05F... |
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |
|
|
HJC stärker kundrelationen
Pressrelease från HJC Helme... |
|
|
Sportsterbygge i nästa nummer
I Allt om MC nummer 8 komme... |