Det skulle såklart vara en logisk förutsättning följt av flera andra.
Förklara, hur länge skall Israel lägga bössan på hyllan innan Palestina slutar med sitt självförsvar?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det skulle såklart vara en logisk förutsättning följt av flera andra.
Förklara, hur länge skall Israel lägga bössan på hyllan innan Palestina slutar med sitt självförsvar?
Eftersom Israel inte ens erkänner någon Palestinsk stat och vägrar upphöra med sin terror 24 seven mot Palestinierna är din frågeställning som du borde förstå tyvärr långt från aktuell.
Så du menar att det inte spelar någon roll vad Israel gör?
När påstod jag det?
Genom ditt kategoriska undvikande av att svara på en enkel fråga.När påstod jag det?
Genom ditt kategoriska undvikande av att svara på en enkel fråga.

du påstår att mitt inlägg #282 inte är att tolka som ett svar![]()
Svaret på dina funderingar finns i mitt inlägg #282.Jag tror att du tror att det var ett svar.
Frågan var hur länge de skulle upphöra med din statligt sanktionerade terrorism, inte huruvida du tror det kommer att ske.
Vilket även för oss till frågan vad den här terrorismen består av, fortfarande något oinvigd.
Svaret på dina funderingar finns i mitt inlägg #282.
Det gör det visst. Svaret från mig på dina funderingar om israels roll i Israel–Palestina frågan finns helt korrekt levererat i mitt inlägg #282.
Det gör det visst. Svaret från mig på dina funderingar om israels roll i Israel–Palestina frågan finns helt korrekt levererat i mitt inlägg #282.
Problemet är inte att du tycker lite konstiga saker, problemet är att du slänger dig med faktafel:
Israel är inte etniskt rensat, det innehåller ungefär 20% arabiska israeler. Det är ingen som tycker att de skall ha ensamrätt, men naturligtvis kan de inte tillåta återflyttning, det håller du väl med om?
Ännu snabbare svar:Snabbsvar: jag har aldrig påstått Israel var etniskt rensat och det har heller aldrig varit nödvändigt. Men för att åstadkomma sionismen demokratiskt (en demokratisk judisk nationalism) krävs att majoriteten av medborgarna är judar. Det är ren logik.
Sedan kan du själv kolla upp hur denna majoritet åstadkoms.
Det skulle såklart vara en logisk förutsättning följt av flera andra.


Är det rimligt att försvara sig genom att angripa civila? Hamas dödade en 4-årig pojke här om dagen, vad tycker du om det?Självförsvar![]()
Är det rimligt att försvara sig genom att angripa civila? Hamas dödade en 4-årig pojke här om dagen, vad tycker du om det?
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |