Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Yamaha Center Haninge kollade mina ventiler samt bytte mitt styrlager för 1200 kr förrförra sommaren. Helt ok tycker jag.

Hej
Är det någon som vet om hojen (-04) går igenom en besiktningen med GPR slipon utan pluggar eller om man ska slänga på orginal?
Sen undrar jag vad ni har för erfarenhet av off-the-road.de? Jag har beställt saker vid ett tillfälle nu under vintern men blev lite besviken. Beställde bl.a. ett nytt drivpaket (fram+bak+kedja) men fick ett framdrev som inte passade med kedjan. Beställde även ny oljepugg som inte heller passade. Har inte orkat skicka tillbaka eller ta kontakt eftersom det är små summor men tänkte ändå höra vad era erfarenhet är av dem.
MVH




Tydligen inget byte av kylarvätska, hade ingen ny bricka
Jag är nog lite tveksam över vitsen med byte av kylarvätska.
Finns det som en service punkt vid något visst service intervall?
Grattis
Har också följt det där med att det tar så satans lång tid från skåne till sthlm ibland. känns väldigt jobbigt när man väntar på ngt viktig och man vill ibland bara kasta sig i bilen och hämta upp skiten själv
få du in den i hojen? för du hade ingen garage just nu? nog trist att meckar ute i kylan. säg till om du behöver hjälp/en varm plats![]()
Lät dyrt tror jag betalade 1800 för 1000-mila på yamaha center luleå det enda dom inte bytte var luft filter har ett K&N luftfilterDessa priser fick jag när jag kollade upp 1000-milaservice:
MC-proffsen:
3150 kr -10% vintertid
550 kr för bromsvätskebyte
MC-varuhuset:
Ca 3000 kr
600 kr för bromsvätskebyte
Yamaha Center Haninge:
3 300 kr
700 kr för bromsvätskebyte
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |