Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
lät långt,, den ser kort ut..
38-40 är väl typ crossdämpare
Hyllsa till kullagren borde funka hur bra som helst. Mätarutaget inte en aning... men lyck till för snyggt blir det iallafall![]()
Tror att du tänker rätt men det känns som om man skulle vilja kolla på grejerna innan man säger nåt, däremot så skulle jag bara göra passning på hylsan i ändarna behöver inte vara mera än längden på lagrena ifall man nån gång vill få isär det + att det blir lättare å montera. Alltså större inner dia i mitten.
Grattis! Riktigt fet med de nya fälgarnaVill också ha såna
![]()
Jag skulle nog satsa på en hylsa med riktigt bra passning (inte presspassning, men närapå) hela vägen mellan gaffelbenen.
Stärker upp axeln och stabiliserar gaffeln.
Jag skall kolla i drevkatalogen ikväll huruvida det finns några framdrevsalternativ som passar rakt av.
Kommer dock inte ihåg hur trångt det är runt drevet.
Annars är det inte jättesvårt att svarva ur centrumet från två drev och svetsa ihop en ny kuggkrans med original centrum.
Skall du ha offset så är det ännu enklare.
Är det koniska lager som på gammal hd eller vad sitter det i för lager??? Hylsan menar jag gör 15 i ändan men tex 15.5 i mitten så blir det bara passning i ändorna på hylsan = lättare att trycka dit.
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |
![]() |
Nya Ducati Panigale V4 R
Ducati har nu lanserat nya ... |
Eldrivna Honda WN7
Honda WN7 Honda har pres... |
|
![]() |
Stark Varg EX, en smygande ninja!
Nu har jag och Varg EX hunn... |
![]() |
BMW presenterar Vision CE
I samband med IAA Mobility ... |