hur går den ekvationen ihop ?Stadsbor har mer trafikvett men dör så fort väglaget blir lite sämre.

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
hur går den ekvationen ihop ?Stadsbor har mer trafikvett men dör så fort väglaget blir lite sämre.

Vet inte..hur går den ekvationen ihop ?![]()

En bilburen lantis i stan är ingen hit.
Man ser direkt vilka de är.

Lantisar i stan har påfallande likheter med levande lik (gamlingar) när dom kör bil i stan. Vem tycker det är svårt att få upp 240:n i ställ på grusvägen utanför byn om det är definitionen på att hantera bilen bra![]()


Jag tycker att var och varannan person kör som muppar. Inne i stan vet dom inte var dom ska och hälst så ska dom ligga och köra i båda filerna om det är två filigt och så ska dom titta på allt på en gång och läsa varenda gatuadress och det går inte fortare än i 20 km/h. Sen blir dom griniga för att man hänger på hornet.På landsväg så ska folk också ligga i mitten och fattar inte varför man blinkar på dom och motorvägen är lika dan, alla j-vla nötter som ska ligga i 90 och har inte ens vett att se sig för när dom ska köra om en lastbil eller buss och behöver en mil på sig att komma om. Regn och snö ska vi inte ens tala om. När det blir kaos bara för lite snö trots att det varnats om det i god tid. Man blir vansinig på sånt.
![]()
![]()
Folk som använder bilen ofta, sen om de bor på landet eller i stan är skitsamma. Bilvana mäts i timmar bakom ratten, inte var din brevlåda bor.
/S.Eriousroadrage
I stan bor alla kärringjävlar med uppsatt hår och små fula bilar (tex. peugeot 206), och ni vet ju själva hur ofta man suckar efter att ha sett en sådan i trafiken.
Å andra sidan brukar det ibland komma sånna där stora slagskepp fyllda med vrålande lantisar till stan. Sakta sakta (men med full gas) släpar de sig fram i trafiken.
Svårt val, men mitt helhjärtade hat mot dessa halvblinda kvinnor i trafiken gör att lantisarna får min röst![]()

|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats
Om du vill förfina din hoj ... |
|
|
Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026
20-årige australiensaren Wi... |
|
|
Alltid redo för regn
Håll dig torr på hojen – ny... |
|
|
Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours
Pressrelease från Bridgesto... |
|
|
Publikrekord under World Ducati Week
Ducati slog publikrekord un... |
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |