steffe
"Mannen som talar med whisky"
Dubbel glädje är delad glädje, välkomna upp Brynäs!Att Djurgården inte klarade av att ta sig upp till SHL igår.
Välkommen tillbaka Brynäs.
Heja Leksand
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Dubbel glädje är delad glädje, välkomna upp Brynäs!Att Djurgården inte klarade av att ta sig upp till SHL igår.
Välkommen tillbaka Brynäs.
Gött med lite Gävle-dala-derbyn igen.Dubbel glädje är delad glädje, välkomna upp Brynäs!
Heja Leksand![]()
View attachment 497695
En försäljning som tog knappt en timme från det att annonsen lades ut på blocket (nåja, liite längre tid tog det då köparen ändå kuskade nästan 20 mil)!
Så jävla smidigt!
![]()
Ganska säker att jag hann se den där på blocket idag. Den såg välvårdad ut och hade ett vettigt pris så att den såldes fort är helt rimligt.View attachment 497695
En försäljning som tog knappt en timme från det att annonsen lades ut på blocket (nåja, liite längre tid tog det då köparen ändå kuskade nästan 20 mil)!
Så jävla smidigt!
![]()
- Det där ser obscent ut.Skulle dra fast pressen men hade bara oduglig krysskruv i.. skruvlådan som var med. Bitet greppa dåligt/hård skiva så fick ta i för kung och svealand för att skiten inte skulle rappa. *Tjong* så gick skruvjäveln av och man vet att man tagit i när skallen inte kom längre än att sätta sig under =)
Sen tog jag torxskruven jag inte trodde på innan/sliten men den drog i efter ytterligare lite våldskruvande.
![]()
Det gäller passa på när GAIS ligger 4:a
View attachment 497746

Aha, fjollboll, då förstår jag att jag inte fattar. Jag har mina bollar kvar i påsen så jag behöver inte leka med eller beundra andra bollar.Det finns ju experter i tidningarna som spått att GAIS är tillbaka i Superettan 2025 så gäller ju att passa på att glädjas när GAIS ligger 4:ai Allsvenskan !


|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |