WestW
.
Vee-twn skrev:West, du kanske kan kolla om du kan fixa bättre pris om du vill ha två uppsättningar? Jag är ju som sagt spekulant på en uppsättning!!
Säger till när jag kollat med dom.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vee-twn skrev:West, du kanske kan kolla om du kan fixa bättre pris om du vill ha två uppsättningar? Jag är ju som sagt spekulant på en uppsättning!!
DaGaz skrev:Hallo alla!
(lever jag fortfarande?)
In å spamma för att visa allas vår uppskattning för folk som väljer den rätta vägen: http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=27909
![]()




berggren_martin skrev:Skulle kunna tänka mig att byta upp min hoj mot en TL nångång då jag har råd. Hur mycket får man ge för en vårdad 97-99:a?
En TLR hade jag tänkt i så fall, verkar va en trevlig maskin. Synd att den är så ful i baken bara.J-Bone skrev:En S alltså? Tippar på 45 - 55 K .... höstpris typ.
berggren_martin skrev:En TLR hade jag tänkt i så fall, verkar va en trevlig maskin. Synd att den är så ful i baken bara.

, men de finns ju exempel på folk som har hädat och byggt på gixxerhäck på dem... eller köpt HammerIT´s kit, så det finns alternativ om man har taskig smak, haha berggren_martin skrev:En TLR hade jag tänkt i så fall, verkar va en trevlig maskin. Synd att den är så ful i baken bara.
Häda inte!!!wöörd!Vee-twn skrev:Häda inte!!!
Baken är ett av TLR:ns viktigaste karaktärsdrag!!
Vee-twn skrev:EDIT: Damn!! Benet var snabbare!!
berggren_martin skrev:Skulle kunna tänka mig att byta upp min hoj mot en TL nångång då jag har råd. Hur mycket får man ge för en vårdad 97-99:a?

J-Bone skrev:eller köpt HammerIT´s kit, så det finns alternativ om man har taskig smak, haha.
J-Bone skrev:TLR kom -98 och har inte uppdaterats nämnvärt något år, de sista i sverige är -00. ett fint exemplar ligger just nu vanligtvis runt 65 - 70 men de finns ju exempel på folk som gjort riktiga klipp på höstkanten och fått dem billigare än så.
bl a en kille här som fick tag i en -00 med 1000 mil på för 55!!

PutteLiten skrev:Jag fick min för 43...![]()
![]()
berggren_martin skrev:Kan ni gå i god för att jag inte kommer att sakna med 1100-motor med 114 kW + borrning och helsystem?
),och du kan definitivt hitta en TL i fint skick för under 60 papp. Det var ju nån här som sålde sin 97:a för 40000berggren_martin skrev:Kan ni gå i god för att jag inte kommer att sakna med 1100-motor med 114 kW + borrning och helsystem?
114 kW är orginal på denna, förhoppningsvis bättrade MC Express i Pite upp siffrorna lite! Men som sagt, får väl provköra och se vad jag tycker.PutteLiten skrev:Wow! 114Kw på en Gixxer1100.
Kan ju bara råda dig då att provköra en TLR. Den har helt klart mindre kusar, men jag är frälst i den ändå.
Och stjärten lär man sig älska.![]()
|
Brembo presenterar TrackTribe
Brembo presenterar TrackTri... |
|
|
|
21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026
Stora Motorcykelkatalogen 2... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!
Packa hojen, damma av hjälm... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?
Rykten om nya klassiska Duc... |
|
|
Äntligen!
Om du, som jag, ständigt åk... |
|
|
Missa inte förköpstävlingen
Jul närmar sig och även om ... |
|
|
Sista chansen!
Nu är vi inne på sluttampen... |
|
Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa
Det händer en hel del när d... |