Mmm reflexer i ryggraden kan vara farliga om Ex Mike tyson står framför när reflexen slår in?Då måste du förutsätta att dom tänker och det inte bara är en ryggmärgsreflex.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Mmm reflexer i ryggraden kan vara farliga om Ex Mike tyson står framför när reflexen slår in?Då måste du förutsätta att dom tänker och det inte bara är en ryggmärgsreflex.
Farligt för honom ja.Mmm reflexer i ryggraden kan vara farliga om Ex Mike tyson står framför när reflexen slår in?

Du är vänster för att du är mot fri företagsamhet. Om du testar att skapa värde för andra människor och inte bara för dig själv så behöver du inte få en varning för arbetsvägran av din chef.TV4 måste också vara vänster som inte förstår fördelen med fri företagssamhet!![]()
Räddningsfordon får körförbud – i väntan på besiktning
Köerna på glesbygden växer – efter att de mobila bilbesiktningarna lades nerwww.tv4.se
![]()
Bestämde mig efter att senast åkt til Boden vilket blir 25 mil, betalat 699 kr och tagit ledigt en halv dag från jobbet att nu är det färdig besiktat, kommer att göra detta vid "lämpligt tillfälle". Om jag ska till en plats med en besiktningsstation och lyckas få en tid besiktar jag annars väntar jag till lämpligt tillfälle. 1500 kr i böter är billigt mot att besikta, det två hojarna som kräver besiktning kommer jag att försöka besikta men bilar och släp tar jag om jag passerar och kan få en tid annars får det helt enkelt vara.TV4 måste också vara vänster som inte förstår fördelen med fri företagssamhet!![]()
Räddningsfordon får körförbud – i väntan på besiktning
Köerna på glesbygden växer – efter att de mobila bilbesiktningarna lades nerwww.tv4.se
![]()
Bestämde mig efter att senast åkt til Boden vilket blir 25 mil, betalat 699 kr och tagit ledigt en halv dag från jobbet att nu är det färdig besiktat, kommer att göra detta vid "lämpligt tillfälle". Om jag ska till en plats med en besiktningsstation och lyckas få en tid besiktar jag annars väntar jag till lämpligt tillfälle. 1500 kr i böter är billigt mot att besikta, det två hojarna som kräver besiktning kommer jag att försöka besikta men bilar och släp tar jag om jag passerar och kan få en tid annars får det helt enkelt vara.
Den mobila besiktningen i Norrbotten var väl bättre än ingen men den var ju också extremt tryck så man hade väldigt svårt att få tider.
Jag vet att jag kommer att bryta mot lagen med att köra obesiktat och har med det i kalkylen.
Besikta kan man ju göra närsomhelst, även om man inte bokat tid.Bestämde mig efter att senast åkt til Boden vilket blir 25 mil, betalat 699 kr och tagit ledigt en halv dag från jobbet att nu är det färdig besiktat, kommer att göra detta vid "lämpligt tillfälle". Om jag ska till en plats med en besiktningsstation och lyckas få en tid besiktar jag annars väntar jag till lämpligt tillfälle. 1500 kr i böter är billigt mot att besikta, det två hojarna som kräver besiktning kommer jag att försöka besikta men bilar och släp tar jag om jag passerar och kan få en tid annars får det helt enkelt vara.
Den mobila besiktningen i Norrbotten var väl bättre än ingen men den var ju också extremt tryck så man hade väldigt svårt att få tider.
Jag vet att jag kommer att bryta mot lagen med att köra obesiktat och har med det i kalkylen.
Det är därför man åker i bilar som kostar max en tammer, då ställer man dom i diket o Innom ett par dagar så är dom återvunna av någon icke skattande ny svensk med en bil transport. Dom får ju iallafall här nere ca 6000 för en skrotbil komplett idag.Förstår hur du tänker och tror att många tänker lika som du.
Men det största problemet med att göra så är att om något händer så lär försäkringen inte gälla. Hittar försäkringsbolaget någon chans att neka så lär dom säga att bilen hade körförbud och då gäller inte försäkringen. Speciellt om man har en helförsäkring och det är vagnskada

Både tv4 och SVT styrs av samma vänsterliberala korrupta elit. Varenda nyhet är vinklad. Det är därför man MÅSTE titta på Alternativmedia, tex RIKS, Perspektiv mflTV4 måste också vara vänster som inte förstår fördelen med fri företagssamhet!![]()
Räddningsfordon får körförbud – i väntan på besiktning
Köerna på glesbygden växer – efter att de mobila bilbesiktningarna lades nerwww.tv4.se
![]()
Tyvärr, det är kört.Vakna innan det är försent!
Om nu någon till äventyrs gjort det [vaknat alltså] så har de flesta nog redan somnat om.Tyvärr, det är kört.
Vi har inte rätten att ge upp som Kasselstrand säger i videon.Tyvärr, det är kört.
Har inte set videon ännu men även jag tror det är kört.Vi har inte rätten att ge upp som Kasselstrand säger i videon.
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |