Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Han har hållt på så där i flera år nu, hittar på massa töntiga namn på ledare han inte gillar. Sjukt barnsligt och tillför noll, ett av många skäl forumet blivit sjukt tråkigt.I denna tråden också? Är det för att argumenten tryter, förståelsen inte kan greppa komplicerad geo-politik, eller är det bara viktigt att höras?
Han har hållt på så där i flera år nu, hittar på massa töntiga namn på ledare han inte gillar. Sjukt barnsligt och tillför noll, ett av många skäl forumet blivit sjukt tråkigt.
Skickat från min SM-A556B via Tapatalk
Trump ser ut att ha bjudit in Lukashenko också. De är väl samma andas barn.Gubb-sur har tydligen bjudit in Putler för att sitta i Gazas nya fredsråd.
Vad kan gå fel där lixom...![]()
En vänlig påminnelse att hålla god ton i tråden.
Det verkar kosta $1B för att få permanent plats i fredsrådet.
Pengarna skall förvaltas av gubb-sur själv (gissar i Qatar där Venezuelas oljepengar ligger).
Om man inte betalar $1B, det finns ingen minimigräns, får man en tidsgräns för sin plats på tre år.
Jag är bara moderator här för att hålla någon sorts lugn i OT-delen. Om jag inte gör ett tillräckligt bra jobb så låter jag gärna andra att ta över.Det vore på sin plats att som ägare och moderatorer bestämma sig för om man vill ha ett forum där diskussioner förs med faktabaserade argument, eller om det är den nuvarande känslobaserade meme- och SVT-upprapningen som är modellen.
Jag är bara moderator här för att hålla någon sorts lugn i OT-delen. Om jag inte gör ett tillräckligt bra jobb så låter jag gärna andra att ta över.

Det är nog det bästa skiftet ändå.Jag är tyvärr i fel tidszon, men jag kan ta nattskiftet![]()

Det är nog det bästa skiftet ändå.![]()
Använd https://brave.com/ så slipper du bli upphetsad av reklam som har kollat din surfhistorik.Jag tar det om det går att sköta via TapaTalk, så man slipper se reklam för dambindor och kåta singlar i närområdet.

Ja, statuterna i rådet har nog en del övrigt att önska.Att tillsätta en odemokratisk organisation med en stor ledare med auktoritär makt känns som en ganska dålig ersättare för FN. Man skulle kunna reformera FN i stället för den nya klubben.
Det är lite som American Car Club Sweden där man får skicka pengar till Kjelle Power och får lite klistermärken för besväret.

Jag tar dagsskiftet men bara Q1 ut, sedan tror jag att det blir semester igen.Jag är tyvärr i fel tidszon, men jag kan ta nattskiftet![]()
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |