Stackars kille, förjävligt

Snacka om taxibögar.. vilka j-vla grisar. Skulle inte vilja byta med honom.
 
Det vorde helt rätt om tidningarna la ut bild & namn på förövaren om
det kan bevisas att han/dom är skyldiga,så alla får se vilka svinen är.

Borde gälla alla brott som är grova.
 
Fy fan...

Om det aftonbladet skriver stämmer och det var ett av de större bolagen kommer de ansvariga åka dit. Ringde han efter en taxi så finns det loggat vilken bil ärendet gick till (gäller oavsett om det är stort eller litet bolag), gjorde han inte det och det var ett av de större bolagen så finns det GPS positionering som innebär att man kan spåra vilken bil som var på platsen en viss tid. Dock misstänker jag att det var en friåkare som inte är anslutet till något bolag, då återkommer man till att personen ringde enligt aftonbladet, och då är det kirrat och klart.

/Fredrik, taxichaufför och jävligt less på att så fort något pucko med anknytning till taxi gör något så är alla taxichaffisar våldtäktsmän etc.
 
Aftonbladet skrev:
"En 17-årig pojke skulle ta en taxi hem från krogen."
Är det andra åldersgränser som gäller i den kungliga hufvudstaden eller? :va
 
GixxerJensa skrev:
Snacka om taxibögar.. vilka j-vla grisar. Skulle inte vilja byta med honom.

Så om det hade varit en 17-årig tjej så hade du skrivit "snacka om taxiheteros"? Var nu inte så jävla korkad och tro att det där är någonting som bögar i allmänhet gör.
 
Jag orkar inte mer.
SÅ jävla hemskt!

Åk fan aldrig sällskap med någon annan som du ej känner i taxin. Dessvärre händer de ju att taxi snubbar stannar och plockar upp sina idiot kompanjoer på vägen.

Va ska man göra när man ska hem sent på kvällen?
Va är tryggast gå hem i en kvart från bussen eller ta taxi?
Jag brukar faktiskt gå genom villa området. Känns bättre än att kliva in i en okänd mans bil.
Sjuk värld!
 
Fredrik J skrev:
Fy fan...

/Fredrik, taxichaufför och jävligt less på att så fort något pucko med anknytning till taxi gör något så är alla taxichaffisar våldtäktsmän etc.


Måste bara säga att så känner iallafall inte jag MEN eftersom de händer så mycket så ser jag alla som potensiella våldtäksmän när jag ska hem en sen kväll. Bättre de och va försiktig än att kliva in ensam i en taxi och så har man otur.

Sen ska man ju inte glömma allt våld taxichafförer råkar ut för. :(
 
RocketQueen skrev:
.... de händer så mycket så ser jag alla som potensiella våldtäksmän när jag ska hem en sen kväll.... . :(

Ruskigt mycket våldtägter dom senaste åren :gnissla
Kanske det är dagz att se över lagstifningen om prostitution - är kontrollerade bordeller vägen fram - istället för att lagstifta om att folk kan styra deres sexuella drifter?

Exaxt som vi ju inte har problem med alkohol f. att det finns minimum ålder och det endast kan handles på krog & systemBolaget!

Glömde jag att tala om att min grab är 17 och min dotter är 13!!
 
Galne Dansken skrev:
Ruskigt mycket våldtägter dom senaste åren :gnissla
Kanske det är dagz att se över lagstifningen om prostitution - är kontrollerade bordeller vägen fram - istället för att lagstifta om att folk kan styra deres sexuella drifter?

QUOTE]

De där kan man ju grubbla på fram o tillbaka i oändlighet. Har så svårt bara att säga att de är ok att ha bordeller. Jag vet att brudarna gå på gatan iallafall. Men att ge tjejerna budskapet att de är ok att folk kan utnyttja dem. Jag menar mår man inte bra så horar man väl inte...

Sen undrar jag om våldtäkter har med sex att göra? Snarare makt och våld.
Tror de kvittar om de kan ha sex på bordeller. De är ju förnedringen och våldet de vill åt. Eller?
 
Nyheter
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2

2025-års Fat Boy Gray Ghost...

European Bike Week: 2-7 september 2025

Under veckan den 2 – ...

Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion

Michael Schumachers Honda F...

Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti 202...

Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka

Under 46:e Coca Cola 8-timm...

Sandvikens franskaste Triumph

I Norrtälje kunde vi se hur...

Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul

Den 2 augusti körde Hydet M...

A ride for our child, Tyra

MC-kortegen ”A ride for our...

Mälaren Runt #40 – 16 augusti

Lördagen den 16 augusti kör...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP

För att fira den trefaldige...

Back
Top