Singeltråden

Fan vad gött att vara perfekt!

Själv har jag en jävla massa brister. Utöver att jag är störd och kort. :tungan Vore nog jobbigt att träffa nån som är perfekt, jag hade ju bara fått mindervärdeskomplex. Kanske därför du har svårt att hitta nån, du skrämmer bort alla icke-perfekta med din perfekthet? :tummenupp

Annars brukar det ju oftast vara så att vi perfekta killar redan är upptagna. Så är det i mitt fall, min hona släpper inte taget om mig oavsett om jag vill eller inte.
 
Beställ från England, typ halva priset på dojjor, om du vet vad du ska ha.

Benhinnor har jag haft problem med, alltid. Ska testa igen i vår, nu med 15 mindre kilo på kroppen. Går det inte nu heller kapar jag av benen och monterar hjul från biltema. :crash

Skulle ha gjort de egentligen. Men börjar med "dåliga" skor. Finner jag de skojigt ska jag köpa dyrare. Mycket skor är bra att ha.
Jag ska gå ner rätt mycket till december. :D Sen blir jag en helt ny man.
Om jag misslyckas kan vi köpa hjul ihop.
 
Funderar faktiskt på att slopa det ikväll eftersom jag ändå är så jävla trött. :) Så ni får troligen vänta till på Söndag eller till och med Måndag beroende på vad jag gör för utmattande i helgen. :gnissla:tungan

:gråta



Nä men allvarligt, jag tror det är bättre om man kan klara sig utan att somna på konstgjort sätt. :tummenupp
 
Skulle ha gjort de egentligen. Men börjar med "dåliga" skor. Finner jag de skojigt ska jag köpa dyrare. Mycket skor är bra att ha.
Jag ska gå ner rätt mycket till december. :D Sen blir jag en helt ny man.
Om jag misslyckas kan vi köpa hjul ihop.

Ha ha, det är en baggis att rasa i vikt hårt, men det kostar i muskelmassa om man har bråttom :gråta
Skit samma, jag har återupptagit min kampsport igen efter 20år och då är jag mer betjänt av smidighet än en massa volym.
 
Ha ha, för böveln! Hur hårig är du egentligen? Som ett får?
;) De sjuka är att jag knappt har hår på benen. De är mage och bröst som fått värsta smällen. Och delar av rygg. Allt ska väck när jag gått ner i vikt.
Ha ha, det är en baggis att rasa i vikt hårt, men det kostar i muskelmassa om man har bråttom :gråta
Skit samma, jag har återupptagit min kampsport igen efter 20år och då är jag mer betjänt av smidighet än en massa volym.

De är de som är det. För jag gymmade förra vintern med och de gick för jävla bra och man hade rejäl styrka. Sen började jag cykla nästan varje dag och gick ner 15 kilo. I höstas började jag gymma igen och orkade knappt 60 i bänkpress :) Dock har jag gått upp 5 kilo på det.
Jag har minimum 30 kilo till december som bara ska väck. Sen 20 efter det. Kommer kombinera cyckling, löpning och gymmet för att försöka behålla alla muskler.
Jag har liksom funnit glöden nu och ger icke upp som jag gjort alla andra gånger hehe.
 
Är det någon härinne som har smittat mig med lite halsont ellä???:va Ni är de enda jag umgås med så nån av er måste det vara? :4skrika :6surkart
 
Last edited:
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top