Bjurling
Medlem
mitt mål är inte att gå ner i vikt, för det klarar jag inte
Jag ska bara börja röra på mig.![]()
Men då håller vi tummarna för det

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
mitt mål är inte att gå ner i vikt, för det klarar jag inte
Jag ska bara börja röra på mig.![]()

Skönt att det inte gick mer illa då.Jag mår bra... men jag har jävligt ont i huvudet fortfarande.... men jag vaknade i af, det som räknas
Ja du... pulkaåkning bakom bil i 110 km/h... jag släppte linan för jag höll på att komma utanför "åkzonen" (rakt bakom bilen) så jag trillade av, rullade 7-10 varv upp för trottoaren och slog huvudet i vägen för varje varv, och till slut small det i en lyktstolpe... Vill inte ens tänka på vad som hade hänt om jag inte haft hjälm... eller om det varit ryggen som träffat istället... men man ska lära sig läxorna den hårda vägen... nu blir det aldrig mer pulka över 40 km/h![]()

Känn dig inte ensam, jag jobbar på det där för fullt. Viktväktarna och pointsberäkning is da shit. Fast du får nog svårt att hänga på, kickstarten detta året består i en helt VIT månad (och nu snackar vi inte snö). Det karar du aldrig!Men då håller vi tummarna för detSå får jag väl klara mig själv
![]()
Kan vi hoppas att du gjort vad tokigheter du behöver nu så vi inte behöver hålla dig i örat "Wilcan style" när du tagit hojkortet? Eller blir det trial and error på samma sätt?![]()
det kan jag inte svara för. växte horn i pannan på mig bara jag satt på henkes hoj det kan jag inte svara för. växte horn i pannan på mig bara jag satt på henkes hoj
![]()
Antingen får hon ha hjälmen som ett moppefukko eller så blir det nåt i denna stilenSer du inte ganska dum ut då???
Med horn i pannan![]()
Skönt att det inte blev några allvarliga skador satanja.Men krya på skallen kan jag ju önska dig iallafall![]()
Finns filmerna uppe nånstans ännu?Måste ju bara se 110km/h repan uppifrån/framifrån,bakifrån har man ju sett live,men lite ansiktsuttryck etc hade ju vatt kul o se.
Ja jeflar va det gick undan. Jävla tur att du inte smacka med ryggen före in i stolpen,eller trottoarkanten.

|
|
Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!
Super Adventure och Teide ... |
|
Sista dagarna för ”Early Bird”, Gotland Ring Bike Week!
Boka senast lördag 31/1 för... |
|
|
|
Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!
Bolaget bakom den dagliga d... |
|
|
Besöksstorm till MC-mässan på Elmia
Den svenska mc-mässan har v... |
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!
Alldeles nyss fick vi klart... |