Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ringo skrev:Tror inte att jag kommer få äran att se den "live", så fler bilder skulle uppskattas! Kommer du med i Bike så köper jag numret direkt![]()
V-Moto skrev:Nu har jag kollat på bilderna av hojen, om och om igen. Det är ju tveklöst ett skönt stuk på hojen. Linjerna och detaljarbetet känns helrätt. Det finns bara ett par saker som förbryllar mig något oerhört.
Varför är det så stor tank på den? Ser ut som över 20L? Sedan undrar jag varför den så att säga "hänger i luften" i bakkant. Det ser ut att vara nån typ av stag som håller upp den från ramen en bit. Hur kommer allt detta sig? Teknisk lösning eller designlösning? Detta är en seriös fråga till byggaren o ingen kritik.
Denna hojen är ju bland det coolaste man sett här. En medioker Daytona 1200 förvandlad till grym rääser. Hojen är ju givet en modern klassiker, byggd i samma anda som caféracers i slutet på 60 o början på 70-talet. Stor fet tumme upp för både byggare o hoj!![]()


155 hk med kn och yoshi slipon annars 147Exup skrev:Fyfaan vad läcker,du har verkligen lyckats med linjernaHur många hk orginal på en sån?

|
|
Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours
Pressrelease från Bridgesto... |
|
|
Publikrekord under World Ducati Week
Ducati slog publikrekord un... |
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |