håkan
Brumm brumm
Ekeby Ljud sköter det på 3 av 5 SM-deltävlingar i nuläget. Ordna så LMS och Luff rättar in sej i ledet så är det ordnat!
skicka mej info om hur det funkar och kontaktinfo så skaru se att det blir till nästa SM hos LMS!
Mvh Håkan
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ekeby Ljud sköter det på 3 av 5 SM-deltävlingar i nuläget. Ordna så LMS och Luff rättar in sej i ledet så är det ordnat!
skicka mej info om hur det funkar och kontaktinfo så skaru se att det blir till nästa SM hos LMS!
Mvh Håkan

Härligt ! Nu börjar vi komma någon vart i diskussionen![]()
Ja det borde ju gå att lösa på något sätt. Ekeby Ljud kanske t.o.m kan hyra ut grejerna till Luff och LMS med en asbra instruktion på hur man kopplar och sköter det hela och så sätter LMS och Luff var sin tekniskperson på att vara ansvarig just för denna funktion och dessutom leja in nån grym speaker om inte Humlan & co kan hyras in just den helgen. Kanske det kan fungera
![]()

Livevideo borde ju vara nästa steg när ljudbiten fungerar med livetiming som tydligen inte skulle vara så svårt att få till, men vi kan väl ha en prioriteringsordning. Först ljud, sedan tid och slutgiltigen video och pricken över i kameror även på hojarna och streema ut tillsammans med videon. Faan va najs... År 2015 kanskeyeah, låter som skoj! liveradio är ju betydligt enklare än livevideo![]()
All mjukvara & information om hur man gör finns på:
http://www.shoutcast.com/download/serve.phtml
KUNGLIGT StefanDet blir speakertjöt från Humlan denna helg också, Budda har fastnat i Portugal och kunde inte komma hem. Jag kommer att lägga upp en IP till webradion på min hemsida så snart jag har hittat IP:n.
KUNGLIGT Stefan![]()
Funkar hur bra som helst StefanFunkar det nu?
Funkar hur bra som helst StefanDet här skulle vi ha på alla tävlingar. Viken tid går Superbikeracet?
Bugar och bockar, då jag ligger hemma sjuk.Funkar det nu?
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |