Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
ska du ut om en månad ? med snökedjor på frans elefanten då eller ? Mackan skrev:jo fan i GARAGET går det fint,,ska du ut om en månad ? med snökedjor på frans elefanten då eller ?
du vill du köra lite cröss någon dag eller ? som tack för att jag fick låna din förra sommaren,, jag kommer att vara hemma under feb/mars

Backdraft skrev:Har ännu inte tagit tag i lackering av kåpor efter den försmädliga vurpan i början på förra säsongen. Är lite i valet och kvalet att göra om till fighter, men samtidigt vore det gôtt att få ordning på kåporna. Själva grundarbetet (typ avstripning och slipling etc) kan jag nog lösa, men sedan har man problemet med att få på någon ny fin lack. Tänkte göra något helt unikt eftersom det verkar toksvårt att få tag i originaldekaler till humana priser.
Kanske finns någon här som är överj*vlig på sånt här? Känner att det börjar bli dags att fixa det, i slutet på Mars åker ju bågen ut!
![]()
robb skrev:det är väl inget problem att fixa.. lämna kåporna till Vikens lackcenter så fixar dom det.. har mycket goda resultat därifrån.. du kan ju ha den som fighet sålänge medans du har prylarna på lack..
mvh robban
Backdraft skrev:Det ska jag kolla upp, tack! Fighter är lite lockande, beror på hur länge jag ska vela med val av motiv på kåporna.
robb skrev:skit i motiv.. ballt bara med en matt mörkgrön färg eller vad som helst... skit i dekalerna...
mvh robban
Backdraft skrev:Ja dekalerna lär jag nog skita i, men något motiv vill jag nog ha. Kollade med en kompis som är en jävel på airbrushmålning och han kunde nog tänka sig att slänga på något trevligt motiv. Än värre att vurpa igen bara, när hojen är helt unik. Kanske är dags att börja kolla på kraschpuckar, får fultillverka ett par och slänga på.
Lucky skrev:är det bara lackat du vill ha saker å ting så kan jag alltid lösa det te en vettig peng
kobbar nämligen som billackerarebara att höra av sig
robb skrev:vart jobbar du då? möjligvis inte vikens eller?
Backdraft skrev:Lägger upp några bilder. Lucky, du har pm!
Lucky skrev:nej dåå jag jobbar nu mera på alingsås city lack
jobba i borås tidigare fast då på tosseryds när dom
hade loklal på ramnaslätt
robb skrev:okej.. tosseryds ligger väl numera utanför fristad nånstans eller var ligger det nu?
Lucky skrev:jo det ligger i tosseryd hehe ligger innan frista bra någon km efter sjöbo
men det har alltid legat där dom hade 2 st lackverstäder innan
robb skrev:nu är det inte lång kvar till man kan sätta ihop skiten.![]()
robb skrev:nu är det inte lång kvar till man kan sätta ihop skiten.![]()
Grymmerobb skrev:nu är det inte lång kvar till man kan sätta ihop skiten.![]()
kommer se ut som helan och halvan.. hehe...|
|
Påvens BMW R18 utauktionerad
Den 3 september 2025, under... |
|
|
GGN 2025, värsta hittills !
Conny Bohlin, VD för Nordic... |
|
|
Bildsvep – GGN 2025
På plats i depån på årets G... |
|
|
Wunderlich vindavvisande väskor
Pressrelease om nyhet från ... |
|
|
GGN Shakedown – Stark Varg EX!
MysEnduro i Laxå I sönda... |
|
|
Bike nr 10 lämnad till tryck!
Nästa nummer av Bike är som... |
|
|
Missa inte Katalogen 2026!
Stora Motorcykel... |
|
|
Flera stora stjärnor till 2025 års Gotland Grand National!
David Knight, Ducati Åre... |
|
|
Ny Brutale från MV Agusta
Italienska motorcykeltillve... |
|
Indian Motorcycles bryter sig loss
Screenshot Polaris Inc h... |