Tobbe (R1)
Medlem
Här är listan på de som säker kommer..!!!
1. Bazooka
2. Långa farbron
3. Chirre
4. TwinSucker
5. Tobbe (R1)
1. Bazooka
2. Långa farbron
3. Chirre
4. TwinSucker
5. Tobbe (R1)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Skulle tro att du kan gå utanför stacketet runt bananstefans skrev:2094011Dum fråga från en som aldrig varit där, men blev intresserad, hur fungerar det? Kan man som åskådare röra sig lite längs banan, eller är det typ läktaren vid start/mål-rakan man får hålla sig till?
// Stefan
Det finns rätt stora ytor du kan gå utmed. Finns läktare vid start och mål, och det finns läktare längre bort (som jag rekommenderar för lite ballare högfartsgrejer). Går även att stå på en kulle mitt i banan. Det är en bit att gå, men nog värt det för att få lite bättre syn på racet.stefans skrev:2094011Dum fråga från en som aldrig varit där, men blev intresserad, hur fungerar det? Kan man som åskådare röra sig lite längs banan, eller är det typ läktaren vid start/mål-rakan man får hålla sig till?
// Stefan
Du åker alltså själv då.sandstream skrev:2094467Tänkte "lura" med mig familjen på söndagen men fick snabbt klart för mig att det som alla 30/4 är Valborg och då ska det eldas brasa mm![]()
sandstream skrev:2094467Tänkte "lura" med mig familjen på söndagen men fick snabbt klart för mig att det som alla 30/4 är Valborg och då ska det eldas brasa mm![]()
Förhoppningsvis men jag tror det blir svårt (ska till Kinnekulle dagen innan och lekaNeutral skrev:2094777Du åker alltså själv då.![]()
För att folk är lediga då?sandstream skrev:2095400Förhoppningsvis men jag tror det blir svårt (ska till Kinnekulle dagen innan och leka).
Om man nu vill ha mer publik, varför lägger man tävlingen på Valborgsmässoafton?
Gissa!! 250 förare som anmält sej, de flesta kommer att ha några 20-minutersdäck efter kvalen på lördagenhittebarn skrev:2095448Kommer d finnas möjlighet å shoppa lite beggade rejsdäck där??
Då kanske man får rensa ut bagagen på bilen då... nä men då e d spikat att man tar bilen...Nr:18 skrev:2095461Gissa!! 250 förare som anmält sej, de flesta kommer att ha några 20-minutersdäck efter kvalen på lördagen![]()
Jag också, sedan finalerna på söndag. Bästa helgen någonsin (om jag inte vurpar).sandstream skrev:2095400Förhoppningsvis men jag tror det blir svårt (ska till Kinnekulle dagen innan och leka).
Långa farbron skrev:2089203Redan inbokat![]()

Ja, de flesta är lediga på söndagarNr:18 skrev:2095412För att folk är lediga då?
Ska du inte vara med och tävla i R600?Neutral skrev:2095648Jag också, sedan finalerna på söndag. Bästa helgen någonsin (om jag inte vurpar).
I depån på Anderstorp?2ono skrev:2096502Är sugen på att komma ner på söndagen men ........Hade tanken att åka direkt från kullen till Anderstorp men var ska man sova med ett släp med min motogp hoj.
2ono skrev:2096502Är sugen på att komma ner på söndagen men ........Hade tanken att åka direkt från kullen till Anderstorp men var ska man sova med ett släp med min motogp hoj.
|
|
MC-mässan startar idag
Med start idag, den 23 janu... |
|
|
Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!
Bikes monter full till bred... |
|
|
Nya Indian Chief Vintage
I kölvattnet av att ha spar... |
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!
Alldeles nyss fick vi klart... |
|
|
Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!
Michelin breddar sitt adven... |
|
|
Svensk auktion med tävlingshojar
Det svenska företaget Antiq... |
|
Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter
Efter att Cruiser-programme... |
|
|
|
WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem
WP har länge varit synonymt... |