Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag tror det har att göra med en kombination av inavel och att det alltid varit massa flottister här. Jag tänker mig nåt som följer; Då staden i sig enbart innehåller flottister så är det naturligt att två flottister möter varandra på krogen och i sänghalmen skapar en ny flottist. Då flottister är naturligt små för att inte slå i huvudet varje gång dom går genom ett skott på båtarna(speciellt ubåtar) så leder det till att det bara föds korta människor. Detta i sin tur leder till att vi normalstora personer blir sällsynta och normala kläder inte säljer så bra, affären sparar då in på detta och därav hittar inte du skor. Rimligt?
Den enda som måste vara liten på en ubåt är ju Pär, han ska ju rymmas i skåpet...
..
Skicka Hyndan till verkstan igår, antagligen ses vi inte mer..
å Yaman har jag inte fått tag på något lås-sett till och nycklarna ligger fortfarande kvar på havets botten......
Så har ingen hoj att glida runt på för tillfället å säsongen är snart slut...
GAAAAH!
Jag.
Vill.
Flytta.
![]()
Gört då föffan!
Jag försöker. Men det är ju inte direkt överflödigt med bostäder på hyresmarknaden ifall man inte stått i kö i 40.000 år och betala 4000-5000 kronor för ett jefla rum. Är folk helt dumma i huvudet och går med på sånt LR?!
Dumma å dumma, men folk har tydligen bättre lön än mig, och av din klagosång att dömma, dig med. Och världen är tydligen anpassad efter det.
Det jag undrar är, hur jävla hårt jobbar folk egentligen?![]()
Jag har väldigt bra lön för min ålder och kan betala 5000 kronor i hyra i månaden. Men jag tänker inte betala 5000 kronor för ett litet rum och bo inneboende hos någon.
Jag är förbannad för att jag råkade gå utanför dörren och där stod en äckelgubbe och tittade äckligt på mig![]()
Jag är förbannad för att jag råkade gå utanför dörren och där stod en äckelgubbe och tittade äckligt på mig![]()
Hur ser det ut när man tittar äckligt, drägglade han?
Vad gjorde du då?
1.Äckeltittade tillbaks?
2.Skällde på honom?
3.Gick in och klädde på dig?
Hur ser det ut när man tittar äckligt, drägglade han?
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |