Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
kör den i torktumlarn på 90 grader
Om det funkar med värme så borde ju ugnen fungera.......ställ ugnen inte för högt bara.Ligger fortfarande i bensin utan förändring, dags att prova fotogen eller värmepistol. I torktumlaren försvinner ju bara saker?
Mineralolja får O-ringar (av rätt gummi(?) att svälla). Men sånt tar ju tid......Vill förtydliga att nuvarande problem är för LITEN packning, jag hoppade på min gamla tråd fast nu med omvänd problematik?
VulkaKlipp av 8-10 millimeter och limma ihop igen med superlim.
Kom ni fram till något bra sätt?
Åkte på samma problem nyss. Skulle kolla igenom förgasarna och lossar på lite kåpor till den, med formpressade oringar. Sekunderna efter så ser man nästan hur de expanderar och blir omöjliga att få tillbaka i spåret.
Första stressade genom allt annat jag skulle kolla och började pilla tillbaka den där dj*vla expanderade o-ringen. Nästintill omöjligt.
Nästa oring så lät jag den ligga kvar i spåret och la den ned mot en jämn metallyta med lite vikt ovanpå. Den var lite lättare att få tillbaka då den inte hade hoppat ur så förbanant.
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot De flesta nav... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |