Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
kör den i torktumlarn på 90 grader
Om det funkar med värme så borde ju ugnen fungera.......ställ ugnen inte för högt bara.Ligger fortfarande i bensin utan förändring, dags att prova fotogen eller värmepistol. I torktumlaren försvinner ju bara saker?
Mineralolja får O-ringar (av rätt gummi(?) att svälla). Men sånt tar ju tid......Vill förtydliga att nuvarande problem är för LITEN packning, jag hoppade på min gamla tråd fast nu med omvänd problematik?
VulkaKlipp av 8-10 millimeter och limma ihop igen med superlim.
Kom ni fram till något bra sätt?
Åkte på samma problem nyss. Skulle kolla igenom förgasarna och lossar på lite kåpor till den, med formpressade oringar. Sekunderna efter så ser man nästan hur de expanderar och blir omöjliga att få tillbaka i spåret.
Första stressade genom allt annat jag skulle kolla och började pilla tillbaka den där dj*vla expanderade o-ringen. Nästintill omöjligt.
Nästa oring så lät jag den ligga kvar i spåret och la den ned mot en jämn metallyta med lite vikt ovanpå. Den var lite lättare att få tillbaka då den inte hade hoppat ur så förbanant.
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Richa blickar framåt mot 70 år i branschen
Bike var på plats på Richa ... |