GSX-R 1000 K7-tråden

Taylormade alla dagar i veckan. Hojen blir inte så fet baktill och ljudet är beroendeframkallande. Snyggt är det också och du slipper det fula hålet som blir under hojen. Min och polarens hoj

Funkar mappen bra som finns på taylormades hemsida eller får man mappa om cykeln?
 
Nu har jag kollat runt precis överallt tror jag och har fastnat för antingen ett yoshimura trc med dubbla pipor eller ett taylormade.

.................................

Måste säga att yoshi piporna ser maffiga ut. Har dock ingen erfarenhet av dem men skulle gärna skicka på ett par...
 
Mappen funkar utmärkt och jag kan säga att så länge du inte kör bana så behöver du inte mappa om hojen

Man bör mappa om hojen vid montering av slipon om man vill vara säker på att hojen går som den ska. I drömmarnas värld funkar det med en mapp för alla hojar. Åk o bänka hojen så slipper du riskera nåt. Har mappat om flera hojar som kommit in med mappar som dom laddat hem.
 
Nu har jag kollat runt precis överallt tror jag och har fastnat för antingen ett yoshimura trc med dubbla pipor eller ett taylormade.

.................................

Måste säga att yoshi piporna ser maffiga ut. Har dock ingen erfarenhet av dem men skulle gärna skicka på ett par...

Håller med om att dom ser maffiga ut :). Båda är ju riktigt snygga, man kanske skulle ta o köpa båda :D.
 
Håller med om att dom ser maffiga ut :). Båda är ju riktigt snygga, man kanske skulle ta o köpa båda :D.[/QUOTE]

.....................................................................

Skickade en förfrågan till S-racing i Vänersborg för att höra vad de har
för pris på Yoshi. TRC. Har dock inte fått svar än....

Bifogat är även några andra system (Hurric samt Shark) som jag tycker passar rätt bra.
 

Bifogat

Hej på er vet någon om ett yoshimura racing 4-2-1 system går igenom besiktningen eller måste man sätta på original?
 
Hej på er vet någon om ett yoshimura racing 4-2-1 system går igenom besiktningen eller måste man sätta på original?

Fråga dig vad din fritid/timme är värd och vad en ombesiktning kostar, sen tar du beslut ifrån det om du ska chansa på att det går :D
 
Nu när jag börjat få konstig värk i handleden undrar jag om nån vet vart man kan få tag på sån där frän snabbgaspryl för rivigare starter :confused:
 
Då var gixxern nybesiktigad, Satt i DB-killern ,,bes mannen ..hahaaaa sa till och med den hära e det drag iiiiii.....nu ere 2 lugna år till nästa..
 
Någn som vet var expantionskärlet ska sitta på en k7a gärna med bilder köpte min k7a i byggsats
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top