Gasturbinhoj = JETeskoj!

Fy fan så bra!! 8 röster till på en halvtimme, de där studenterna kan stoppa upp sin antenn i arslet om ni kära trådläsare håller ångan uppe!:yoparty:Bugar:banana:fyllisar
 
Röstat igen x3 :yoparty
 
Röstat!

Det var med hjälp av sporthoj.com samt flera andra forum som jag vann en F1-körning på Anderstorp för typ 7-8 år sedan:tummenupp Så självklart hjälper man sina forumsvänner, sen förtjänar faktiskt ditt bygge att vinna också:)
 
röstat x2 :tummenupp

edit, tvingade frun i huset att rösta också så nu är det tre röster.
 
Last edited:
Underbart! Det värmer hjärtat hos en sammanbiten kraftvärmemekaniker att ha såna kamrater i personer jag aldrig haft kontakt med tidigare och än mindre träffat, det är väl det som är forumandan här på Sporthoj antar jag. :)

Isdäcken är klara om nån vecka, växellådan är snart konverterad till oljesprut, bakkåpans plugg är snart klar att plastas av och anmälningen till Speed Weekend är betald. Lyckas jag klämma mig in i finalen på uppfinnartävlingen är fanimej november månad fulländad!:banana

Jag blev förresten kontaktad av killen som håller i Elmiamässan, han vill ha ner hojen på mässan på påsk men tyvärr har jag beredskap och måste jobba över påsk så det blir svårt. Vete fan om jag kunnat åka ändå, det är rätt mycket jobb med att fixa en vettig monter och den tiden finns inte i Johanssons pressade schema med familjeliv, löpträning och hojskruvning.

Kör jag skrot med hojen på Speed Weekend har jag ju inte ens nåt att visa upp...:gnissla
 
Amen va fan, En burk öl!
vA SA DU INTE DET MED EN GÅNG. SKA RÖSTA BUMS!!
 
Med tanke på all underhållning och allt vetande som denna tråd bjuder på, var det självklart att rösta. Tummar hålls för både det ena och det andra!
 
Var det någon som sa öl? Röstat! Drar iväg en röst från jobbet också på måndag. Ska prata med resten av folket på avdelningen också om de vill rösta. Vi sysslar ju trots allt med forskning och utveckling = tekniknördar :D

Du har kanske redan bjudit mig på öl när vi sågs, men det hindrar ju dig att bjuda på mer :D
 
*/ ?>
Nyheter
Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

KTM firar 100 år av 6DAYS

KTM firar 100 år av 6DAYS® ...

Snabbladdad ny 94-hästars elhoj

BBM Hiro – ett helt nyutvec...

KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design

Efter flera decennier tills...

Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni

Retro möter racing – Ducati...

Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026

Voge DS 800 X Rally är en n...

Back
Top