Benny Bubbla
Jorå så att.......
såg en grön ninja som varute åkte i gävle i veckan, vare den ?andersbrink skrev:Vem var det som hade lyckats samåka så bra i Gävle att denne blev tagen av polisen igår runt 17-tiden?![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
såg en grön ninja som varute åkte i gävle i veckan, vare den ?andersbrink skrev:Vem var det som hade lyckats samåka så bra i Gävle att denne blev tagen av polisen igår runt 17-tiden?![]()
Benny Bubbla skrev:såg en grön ninja som varute åkte i gävle i veckan, vare den ?
yzf1000 skrev:Ja då har man rostat av cykeln då....blev en 17 mil idag![]()
Får väl ta en tur framöver när det blir lite varmare kanske![]()

Bonjin skrev:Ska ta ut den för premiär i morgon![]()
Så snart blir ju lite oftare![]()
Var ute och övningskörde med en kompis idag ca 20 milyzf1000 skrev:Japp...får se hur det blir nu i helgen....kanske ska ut och övningsköra med Syrran/Hennes kille....

B 12 skrev:Tjena! Ny i Gävletråden, ganska ny på SH oxå...ser att ni är ett gäng som åker, kan man få hänga på nångång ibland? har inte så många hojpolare att åka med..blir trist i längden att åka mestadels själv.
Aperåpå blå, så var dom ute i kväll med, såg dom först vid Hagsta med en målad å en omålad buss + ett par civilbilar (bla en silverfärgad v70 me reg. TEK..nånting) Senare stod båda bussarna uppställda vid Mårdängssjön, såg lite överpeppat ut..
Wibbe skrev:Dom stod utanför mejeriet vid 22.15 tiden oxo, tur dom hade blåljuset på...kom på KTM'en från jobbet då...igår kväll asså!
är inte sukan klar?? 
B 12 skrev:Tjena! Ny i Gävletråden, ganska ny på SH oxå...ser att ni är ett gäng

Bonjin skrev:Klart du ska följa med![]()
Börjar det inte bli dags för "grupppremiären"![]()
Hur ser det ut till helgen![]()
Bonjin skrev:Klart du ska följa med![]()
Börjar det inte bli dags för "grupppremiären"![]()
Hur ser det ut till helgen![]()

Hygglo skrev:En fråga...någon som vet om det går att åka sporthoj/motard på Rörbergs gokartbana lika som på Rörken???
Det skulle vara kul om det gick så man slapp åka så långt för å ha kul på bana...
FAAAN Vilka trökskallar!!!! om dom skulle hyra ut banan till mc åkning en kväll i veckan så skulle dom ju käna en hacka på oss fattiga motorcyklister...ska fanemej fråga dom....(om det nu går att åka hoj där)Rigge skrev:Nej det får man inte, nu har dom bommat för såpass att det inte går heller.
Hygglo skrev:FAAAN Vilka trökskallar!!!! om dom skulle hyra ut banan till mc åkning en kväll i veckan så skulle dom ju käna en hacka på oss fattiga motorcyklister...ska fanemej fråga dom....(om det nu går att åka hoj där)
Det är säkert fler än jag häromkring som vill leka på en "liten" men kurvig asfalterad plätt....
Rigge skrev:Jag råkar veta att rörberg är skitkul att köra baklänges (fråga inte hur) det blir bättre flyt i kurvorna då.
Jodå, det går att åka hoj där, skoj är det också oavsett vilket håll man åker...Hygglo skrev:FAAAN Vilka trökskallar!!!! om dom skulle hyra ut banan till mc åkning en kväll i veckan så skulle dom ju käna en hacka på oss fattiga motorcyklister...ska fanemej fråga dom....(om det nu går att åka hoj där)
Det är säkert fler än jag häromkring som vill leka på en "liten" men kurvig asfalterad plätt....
|
|
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!
Just nu återhämtar vi oss p... |
|
|
Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!
Just nu är vi mitt i provkö... |
|
|
Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!
Just nu är Bike på plats på... |
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot I samband med... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |