MikkE
Guest
Vad kostar en bild egentligen?
Prisguide 2010 från fotosidan.se - http://www.fotosidan.se/cldoc/46998.htm
Prisguide 2010 från fotosidan.se - http://www.fotosidan.se/cldoc/46998.htm
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Saaaatan vilka störda timpriser!Vad kostar en bild egentligen?
Prisguide 2010 från fotosidan.se - http://www.fotosidan.se/cldoc/46998.htm

Tja, tänk på att det går bort en hel del i skatt och sociala avgifter och grejer innan du har pengarna i fickan. Plus att man kanske inte jobbar 40tim/vecka med kameran i handen så blir det inte så himla flotta middagar man har råd med ändå.Saaaatan vilka störda timpriser!![]()
Ja, man är ju helt klart i fel bransch, jag kostar inte i närheten av det där, it-konsult som man ärSaaaatan vilka störda timpriser!![]()

Saaaatan vilka störda timpriser!![]()
Sedan så undrar jag om det är någon vad teckensnittet de använder i .PDF-filen heter? Så jeffla snyggt!
De använder följande typsnitt:
CaslonBuchBQ
CaslonBuchExpertBQ
Futura
Tror inte det. Jag ser inte ut att ha det iaf. Ingen form av Calson. Vilket inte säger så mycket iofs med tanke på att den här datorn har hängt med ett tag vid det här laget.På min Mac heter den Big Calson. Är det ett teckensnitt som de flesta har på datorn? Tänkte nog använda på sidan och vill inte att det ska se mongo ut för andra.
Man tackar. På min Mac heter den Big Calson. Är det ett teckensnitt som de flesta har på datorn? Tänkte nog använda på sidan och vill inte att det ska se mongo ut för andra.
Imponerande, och kreativt, och allmänt häftigt. Du får mina applåder, en tappad haka och en stor tumme upp.Senaste projektet klart. Mer info om uppsättningen så klicka på länken nedan. Klicka på bilden för att se den i större format.
http://www.flickr.com/photos/karlber/4585003490/
Imponerande, och kreativt, och allmänt häftigt. Du får mina applåder, en tappad haka och en stor tumme upp.
Bara en liten anmärkning: threw=kastade och through=genom
http://www.ord.se/
Jag slog till på en 50 1.8 II i helgen, Kungsholmsfoto hade ju riktigt bra pris på dom!Jag måste säga att jag är impad av skärpan, grymt mycket pang för pengarna
Jag och kusinen tog en fotorunda, och här är ett av resultaten:
Nix, dels inte riktigt vare sig hunnit eller hittat nå kul att filma, och dels föredrar jag nog att fota med kameranHar du provat filma med ditt 50mm 1,8?
Btw: Är lite kluven vilken butik man ska handla i, var hos fotokungen för ca 4mån & inhandlade en pryl. Var förbi dem bara för att cykelcity ligger i närheten av dem. Fick ett svalt intresse när jag var där inne, kände inte riktigt det där kulattduärhärvadvilldutittapå känslan. Kanske skulle låta Kungsholmfoto få en chans också? Ev kommer det inhandlas ett st dyrare sak snart.
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |