Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det känns ju som något man borde kunna dubbelkolla?Så många bilder men inte en endaste på grenröret och "Enligt ägaren är det eftermonterad turbo."

Tänk så jävligt det var original dåIntressant dragning av avgasrören...
View attachment 495421
Dra på trissor! De får t.o.m. Volvo BM på skam!Tänk så jävligt det var original då

Ligger på Blocket just nu i slutet av februari 2024. Trodde inte dessa med genuin ”tyskröv” förekom längre och blev genuint förvånad. Ska man tolka säljarens uppgivna namn ”Dirk” som medvetenhet om hojens estetik och fulhet? Vore det inte både lättare att sälja den och att få väsentligt mer betalt ifall den konverterades till original (så gott det går)?
View attachment 495427
Dirk Diggler?Dirk är ðüsk.
Han vet precis hur snygg hojen är.
Dirk Diggler?
Man skrotar ju inte en 500 euro glasfibercuts från 2005 hursomhelst, har han kanske kvar den paintbrushade döskallehjälmen?
Slangarna på Kawan är en sådan där sak som säkert objektivt ser förjävligt ut, men som jag ändå gillar pga att jag minns att jag tyckte att det var det tuffaste jag sett när den lanserades.1989 års utgåva: föredras dammsugarslangar eller bockad-över-knät-ram?
Jag har svårt och tro att sfro har varit med någonstans så här långt. Särskilt svingens högersida sticker i mina ögon. Skulle nog inte en våga köra den med en original mopedmotor.
Annars är den ju på något sätt ändå lite intressant konstruktionsmässigt.
Suzukin är väl egentligen inga konstigheter prismässigt om skicket är gott. Synd att den inte är vit/blå bara.1989 års utgåva: föredras dammsugarslangar eller bockad-över-knät-ram?
Han är från Tyskland, och hojen är också - som han skriver - tyskreggad. Han kränger även ett gammalt H-D projekt som verkar sakna det mesta.Ligger på Blocket just nu i slutet av februari 2024. Trodde inte dessa med genuin ”tyskröv” förekom längre och blev genuint förvånad. Ska man tolka säljarens uppgivna namn ”Dirk” som medvetenhet om hojens estetik och fulhet?
Är auktionen den 1:a April?Inte Blocket precis, men till salu på Bonhams vårauktion. Värst är väl att han slaktat 24 Kawor för att få ihop något helt oanvändbart
View attachment 495439
Är auktionen den 1:a April?![]()
Mm fast dem ekerfälgarna skojar man inte bort. Jag vet vad jag hade valt. Originalet är något bland det könlösaste Ducati gjort. Fram till -97 är det iaf en skön look på dem. Sen blev de Triumph TT 600 -89 fultMan kan fundera....... Ducati 750, den ena är sex år äldre, söndersågad, ej ihopsatt, ej besiktigad, behöver lackjobb osv. Skall vara "komplett" - det vet man hur det är med det - åsså vill han ha 3000:- mer!! Finns säkert prutmån, men ändå.......
View attachment 495435
|
|
Seriösa mc-kläder till bra pris
Raven Moravia TX Air+: Seri... |
|
Márquez obeveklig i Misano
Misano gav Márquez hans fem... |
|
|
|
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”
På MC-mässan i vintras anor... |
|
|
Nisse Hedlund bortgången
Den legendariske motorkonst... |
|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |