Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.

Någon som vet om och isf var man kan köpa bottenkåpa till Falco? Tycker liksom den saknas lite... Gillar helkåpa...
Likaså trimchip och luftfilter?
Finns en 02 Mille R på blocket just nu. Säljaren har lite väl optimistisk åsikt om sin motor, men det sitter rätt prylar på den och bör gå att pruta ett par tusen.fel tråd kanske men jag är lite småsugen på att testa på en aprilia! om det ev är ngn som funderar på att sälja går det bra att pm:a mig! tänker mig antingen en rsv mille 00-02 alt en touno, prisbild mellan 20-30 beroende på årsmodell, mil samt skick! bor i halland så i närheten av halland hade varit bra, skåne, småland, göteborg typ men kan ta mig lite längre om det är rätt hoj!
pm
Finns en 02 Mille R på blocket just nu. Säljaren har lite väl optimistisk åsikt om sin motor, men det sitter rätt prylar på den och bör gå att pruta ett par tusen.
Skickat från min G8441 via Tapatalk
Tjena!
Köpte mig en Falco förra veckan och tänkte höra lite om service, något man ska hålla kolla extra efter? Min första v-twin.
En sak jag tänkt på när jag kör är att den "viner" när man kör lite och att tvåans växel är trög att få i när den är kall dock ej när den är varm.
Annars går den fint och startar väldigt lätt, kall som varm.

Torrsump, men är det en olja i motorn då eller är det växellådsolja också?
Är det någon som vet om svingen från en RSV Mille/v4 passar på Falco? Utan allt för stora modifikationer.
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |