Aspar är 56:a.*DanTheMan* skrev:Vart fan e Sito Pons o Aspar Martinez??
Pons vete tusan om han kvalar in på listan, iofs petar han ju Hodgson all världens väg vilken dag i veckan som helst...
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Aspar är 56:a.*DanTheMan* skrev:Vart fan e Sito Pons o Aspar Martinez??
Gustav O skrev:Aspar är 56:a.
Pons vete tusan om han kvalar in på listan, iofs petar han ju Hodgson all världens väg vilken dag i veckan som helst...

Swedie skrev:Den där är väl ändå en röstning gjord bland medelålders / gamlingar som endast vill komma ihåg gamlingar som inte kör längre. Såklart att de röstar för personer som de på sin tid när de kanske hade sina blomsterår körde bra. Skulle röstningen vara blanda moderna och nutidatänkande och yngre personer, så skulle Rossi ligga först.
Om alla kör på samma maskiner är det ju verkligen föraren som gör skillnaden....McFille skrev:På gamla rövarhistorier, och t.ex. på att 58-74 så hade alla mästerskapsvinnarna i 500-klassen en sak gemensamt, de körde alla MV Agusta.
Menar inte att förarna var sämre förr, men vinner samma fabrikat 17 år i rad är det något fel på konkurrensen.
INgen omröstning utan redaktören på Motorcycle Racer som har gjort en lista över de han anser vara de bästa förarna.Swedie skrev:vill bara säga att man inte behöver ta den på så mycket allvar. Vi kan ju göra en egen röstning här på SH kanskeo sätta upp den senare och göra en jämnförelse med engelskmännen.
Gustav O skrev:......
Var är Capirossi?
Tuffare konkurrens?MagnusK skrev:Till er som tycker att Rossi är världes främsta: Vad har han som tillexempel Doohan & Hailwood saknar?
sandstream skrev:Tuffare konkurrens?
Ingen aning, det var före min tid.MagnusK skrev:Eller var bara Hailwood mer överlägsen?
Är det så säkert att det är så då?sandstream skrev:.. eftersom det är så mycket svårare att vara det nu än då.
sandstream skrev:Ingen aning, det var före min tid.
Men som jag skrev ovan tycker jag att den som är överlägsen i dag är den störste genom tiderna eftersom det är så mycket svårare att vara det nu än då.
sandstream skrev:Ingen aning, det var före min tid.
Men som jag skrev ovan tycker jag att den som är överlägsen i dag är den störste genom tiderna eftersom det är så mycket svårare att vara det nu än då.
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand National, GGN! På onsdag åker delar av Bike-...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...