Jag skulle vara nog frustrerad om det var sån där kö till en vanlig mack
Om man vore Tesla ägare med egen snabbladdare i Malung skulle man nog kunna tjäna ganska bra på att sälja sin ström väldigt dyrt utan större marknadsföring i slutet av den där kön.
Undra om det inte vore klokare att bara köra och låta bilen dö och ta bärgning fast det kanske är fler som kommit på den idén så alla bergare är upptagna och det är lika lång kö dit man blir bärgad? Eller så här dom kanske fullt upp med alla som inte kan köra på vinterväglag.
Tänk om man skulle lyckas uppfinna en 20 l strömdunk som väger 20 kg där strömmen räcker i 40 mil och som kostar 1299 kr

Kanske något lågt prissatt men man skulle nog kunna sälja hyfsat av den, den lilla haken som jag ser det är bara hur det ska gå till fysiskt?