powerjohan
Ogudaktig sporthojare
Ny slagkraftig politik! Här är någon som inte räds fighten!Så ja, det var det det.
Hej då Centern ?![]()
Vi tar kampen och slåss för dina rättigheter!
Vi bankar vett i politiken.
etc.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ny slagkraftig politik! Här är någon som inte räds fighten!Så ja, det var det det.
Hej då Centern ?![]()
Till hans försvar så gick han på en problemskola där han sagt att eleverna hade klump i magen varje dag av rädsla för fysiskt våld.
Finns säkert massor att säga till hans försvar. Men jag kommer inte säga det.Till hans försvar så gick han på en problemskola där han sagt att eleverna hade klump i magen varje dag av rädsla för fysiskt våld.
Frågan är om problemet var kvar efter att han gått ut?
Suck...
Känns ju inte helt dumt att kräva att alla i riksdagen ska vara av ett enda medborgarskap...Det här kan nog bli bra...
Intern kritik väcks inom centerpartiet. Oppositionsrådet Helena Lundgren i Vindeln anser att Muharrem Demirok inte är rätt person att leda partiet.
Demiroks historia med två misshandelsdomar och hans dubbla medborgarskap i Sverige och Turkiet gör att han inte är rätt efterträdare till Annie Lööf, anser centerprofilen.
– Jag tycker att det är en ganska tydlig säkerhetsrisk om vi börjar ha partiledare i Sverige med tillgång till utrikespolitiska hemligheter, som i hans fall tillhör en av världens största militanta makter, säger Helena Lundgren.
![]()
Intern kritik mot Demirok: ”En tydlig säkerhetsrisk”
Oron: Medborgare i Turkiet • Dömd för misshandelwww.tv4.se
Förhoppningsvis har vi snart en diskussion om ännu mer långtgående åtgärder, spionbröderna är väl det bästa exemplet.Känns ju inte helt dumt att kräva att alla i riksdagen ska vara av ett enda medborgarskap...
Kan tycka det är rimligt att alla tjänster som innebär någon form av myndighetsutövning borde kräva enbart svenskt medborgarskap. Får inte finnas onödiga tveksamheter om vart man har sin lojalitet.Förhoppningsvis har vi snart en diskussion om ännu mer långtgående åtgärder, spionbröderna är väl det bästa exemplet.
Känns ju inte helt dumt att kräva att alla i riksdagen ska vara av ett enda medborgarskap...
Känns varken dumt eller orimligt att kräva att alla som vill vara svenska medborgare ska ge upp sitt andra medborgarskap.Kan tycka det är rimligt att alla tjänster som innebär någon form av myndighetsutövning borde kräva enbart svenskt medborgarskap. Får inte finnas onödiga tveksamheter om vart man har sin lojalitet.
Det också, men det förstnämnda borde gå mycket snabbare och lättare att genomföra under tiden man fixar det andra.Känns varken dumt eller orimligt att kräva att alla som vill vara svenska medborgare ska ge upp sitt andra medborgarskap.
Jag tycker att ingen i riksdagen skall ha haft ett annat medborgarskap än svenskt, möjligen nordiskt.Kan tycka det är rimligt att alla tjänster som innebär någon form av myndighetsutövning borde kräva enbart svenskt medborgarskap. Får inte finnas onödiga tveksamheter om vart man har sin lojalitet.
Det är korrekt att påstå att det kunde hänt vart som helst, precis som vad som helst kan hända var som helst, när som helst.Det här hade självklart kunnat inträffa med folk i vilket parti som helst. Men ingen blir väl förvånad att det är någon från just centerpartiet som figurerar i sådana här härvor där han tydligen först varit med i "efterlyst" innan han blev identifierad.
![]()
Foto: Efterlyst
Tidigare C-toppen fångades på film – åtalas för sexuellt ofredande
Ska ha onanerat framför ett barn i kollektivtrafiken
![]()
Hemming åtalas för sexuellt ofredande mot barn
Ska ha onanerat framför ett barn i kollektivtrafikenwww.tv4.se
![]()
Åklagare utreder Gustav Hemmings (C) misstänkta ofredande
Ledaren för Centerpartiet i Region Stockholm, Gustav Hemming, avgick under torsdagen med omedelbar verkan. Detta efter att det framkom att han utreds för sexuellt ofredande mot barn, efter en händelse i Stockholms kollektivtrafik i augusti.www.svt.se
![]() |
Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025
Yamahas TRACER 7 och TRACER... |
![]() |
Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT
Yamaha har presenterat 2025... |
![]() |
Full fart på Bike Trollhättan-dagarna
Just nu har portarna öppnat... |
![]() |
MV Agusta inför fem års garanti
MV Agusta tar ett nytt steg... |
![]() |
MV Agusta förlänger garantin till fem år
Italienska motorcykeltillve... |
Bilprovningen: Motorcyklar överlag i gott skick
Foto: Bilprovningen Nu ä... |
|
![]() |
Färre döda i vägtrafiken
Foto: Jacob Sjöman, Transpo... |
![]() |
Idag inleds nationella potthålsveckan
I år äger Nationella Potthå... |
![]() |
Nationella Potthålsveckan 1-7 maj
Det är återigen dags för Na... |
![]() |
Motorcykelns Dag 3 maj
Den 3 maj är det Motorcykel... |