Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Om några år så har dom alltid haft åsikten att vi ska gå med i NATO*När du hör den här signalen är det dags att vända blad*
Socialdemokraterna är rejält stora och tröga, som ett oljefartyg.
Men när de vänder kappan så går det så jävla snabbt, och de straffas aldrig för något, behöver inte ens förklara sig utan går bara vidare som ingenting har hänt.
Otroligt hur befolkningen accepterar detta om och om igen...
Lindberg är en klassisk regimförsvarare. Det spelar ingen roll vilken vändning han än behöver göra, sossarna ska försvaras.![]()
*När du hör den här signalen är det dags att vända blad*
![]()
Socialdemokraterna är rejält stora och tröga, som ett oljefartyg.
Men när de vänder kappan så går det så jävla snabbt, och de straffas aldrig för något, behöver inte ens förklara sig utan går bara vidare som ingenting har hänt.
Otroligt hur befolkningen accepterar detta om och om igen...
Jämför SvD och Samnytt om Skellefteå-afrikanen
Vilken är sann och ärlig i sin intention, vilken ger bäst bild?
Vad sjukt det är när SvD/Schibstedt fejk newsar och Samnytt med Kent Ekeroth och lite andra halvkokon håller sig sakliga.
Det här är det första och största de gjort, detta är problemet för dem.Jag kan lyckligtvis inte läsa SvD så jag kan inte jämföra, men i stora drag, vad är deras take på att en 13-15 årig pojke försöker mörda och klär av en 9 årig flicka i en skogsdunge?
Pojkstreck?
Jag sparade den bilden. Ett lysande exempel på hur public service verkligen ser sin roll. Man ska utbilda pöbeln så de tänker rätt.Trevligt.
Och någon hade synpunkter på tonen hos Samnytt?![]()
Beror helt på vilken kultur du tillhör.Nog för att jag är en dålig förlorare men det där är väl ändå över gränsen va?
|
|
Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen
Screenshot De flesta nav... |
|
|
CTEK visar upp ny laddare och ”booster”
CTEK NXT 5 Nu börjar sol... |
|
|
Vi provkör nya H-D-modeller
Allt om MC åkte till Malaga... |
|
|
IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras
EURO MOTO ersätter inte IDM... |
|
|
Galfer skärper greppet om racing
Pressrelease från Galfer: ... |
|
Vi provkör Indian Chief Vintage
Screenshot I kommande nu... |
|
|
|
Ducati DesertX 2026
Ducati DesertX 2026 – ännu ... |
|
|
KTM firar 100 år av 6DAYS
KTM firar 100 år av 6DAYS® ... |
|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |