checkster
Gudomlig sporthojare
Ja det verkar vara en trevlig modell , det kom ut en likadan i Lycksele nu på morgonen med för 15.000
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
JEVEL!!!!! Fränaste hojen på Blocket idag!!! "VILL HA!!!!"Well.... vad säger ni om reservdelshojen...?
Men vilken är reservdelshojen? Kanske beror på dagshumöret och om man ska till korvmojjen eller Dakar?JEVEL!!!!! Fränaste hojen på Blocket idag!!! "VILL HA!!!!"
Jag försöker tillhöra de vidsynta. Och även om jag inte skulle bygga om på det viset så måste vi tillåta det vi inte gillar.Borde vara staffbart att förstöra en XLV 750 på det viset![]()

De har gått upp i pris....som gamla offroader gjort sista året.Sålde min Transalp 650 2001 häromdagen på Blocket för 25000kr. Den var utrustad med centralstöd,värmehandtag, kraschbågar, Givi sidoväskor och toppbox. Den såldes efter 15timmar. En kille grinade nästan när jag sa att den var såld, kanske skulle begärt mer?

Menar du att det är negativt att vara konsekvent?

Hade själv hört en siffra på 12 st ju..Nej precis, det finns ju en till!
Sånt som man bryr sig om i spåret precis som du var inne på orangeeloxerat och dekaler i princip har erzberg varit så och annan ljuddämpareVerkar finnas nya 2022 hos handlare.
Vad skiljer den från en vanlig? Är det bara lite blingbling?
Fanns 2020, 2021 å nu även 2022..Verkar finnas nya 2022 hos handlare.
Vad skiljer den från en vanlig? Är det bara lite blingbling?
Bromsskive skydd fram å bak, expansion kärl till kylaren, fläkt, skydd för kedjestyraren å div små saker.. De här är de som är mer än en 6-days som i sin tur har en hel del extra mot den vanliga exc..Ja, mer blingbling alltså? Eller ingår det några funktionella powerparts?
Jag försöker tillhöra de vidsynta. Och även om jag inte skulle bygga om på det viset så måste vi tillåta det vi inte gillar.![]()

Jag försöker tillhöra de vidsynta. Och även om jag inte skulle bygga om på det viset så måste vi tillåta det vi inte gillar.
För eftersom jag tillhör minoriteten på SportHoj skulle nästa steg kunna göra det straffbart att köra SportHoj...![]()

Eftersom det inte bara var felvända däck som kan vara irriterande kan byggaren mycket väl vara vindögd...Det är skillnad på att vara vidsynt och att vara vindögd...![]()

Eller så VET säljaren att "Den här annonsen kommer att dypa upp på Dagens Blocket på SH, sä jag vänder däcken bara för att det retar alla SH-experter!"Eftersom det inte bara var felvända däck som kan vara irriterande kan byggaren mycket väl vara vindögd...![]()
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |
|
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |