Någon som är sugen på ett slip-on?
http://www.blocket.se/kristianstad/LeoVince_Honda_VFR800_V4_2002_2009_35413753.htm?ca=23_5&w=3
http://www.blocket.se/kristianstad/LeoVince_Honda_VFR800_V4_2002_2009_35413753.htm?ca=23_5&w=3
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Rätt lugnt i den här tråden..
Är alla ute och åker tills dom somnar ???
Men jag kan uppdatera med lite nytt
Staintune pipor och en svart buble ruta.
Har sedan jag köpte VFR:n klämt iväg drygt 400 mil 4v. , skall in på 1200 mils service omgående, sedan får vi se, inget hoj väder precis.
Måste börja med att säga att jag funderar på att köpa mej en vfr. Dom verkar vara det jag vill ha med en blanding av touring med väskor på och lite lagom kurvmaskin om man vill det.
Någon som har några fördelar/nackdelar eller kanske saker som kan va bra att kolla upp??
Har inte snöat in på någon årsmodell men en budget på 30-40k.
Och föresten Frostis jag tog min hoj hem från jobbet igår morse med +3 på mätaren. Det kändes på däcken att hojen stått ute hela natten.
Kanonhelg ? När jag vaknade imorse så låg det frost på backen och bilrutorna var isiga, 12:00 sken solen och jag rullade ut Vfren, det blev en kort sväng då tempen visade 8-9grader direkt när man kom in i skuggan, kanske närmade sig 12 i solen..
Jag vill inte vinterparkera redan, minst en månad till hoppas jag.
Håller med om slipon priset, jag försökte med ett bud på 5t men det var inte intressant..
Så sikta på ebay slipon..![]()
Jag tänkte köpa härifrån http://www.motorradteile-hamburg.de/
Måste börja med att säga att jag funderar på att köpa mej en vfr. Dom verkar vara det jag vill ha med en blanding av touring med väskor på och lite lagom kurvmaskin om man vill det.
Någon som har några fördelar/nackdelar eller kanske saker som kan va bra att kolla upp??
Helt underbart, 21 grader.
Hade det inte varit för alla löv så hade jag antagligen slagit personligt på min egen bus sträcka![]()
Är din viffer sänkt, eller är det kameravinkeln som får det att se ut så?
Helt original, inte sänkt, var nog jag som tog en lite märklig bild, här är en i annan vinkel
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...
På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...