929-tråden

Gick inte Honda ut meden recall på just kopplingskorgen efter att 929án släpptes?:tummenupp
Harför mig det i alla fall så man kan ju alltid kolla ifall alla recall åtgärder e gjorda innan man handlar.


Jag vet iallafall att min kopplingskorg inte är fixad.. den är nämligen ett metallhög... sen blev det ny koppling.. dock har jag själv betalat den
 
Hej!
Jag funderar på att rensa baken på min baby blade. Just nu är den i original utförande där bak.
Funderar på att köpa färdig anpassad tailguard (undertail) där dom har redan borrat ut nyckel hålet.. Vill behålla original lyse bak. :) Mini blinkers har jag redan. Är det någon som har nån bra idé hur man skulle kunna gå väga på ett annat sätt eller som vill ge lite kloka råd m.m. ? :)

Hade varit tacksam om ni som har rensat baken på eran 929 kunde lägga upp lite bilder här så man ser hur det blir ungefär! :)
 
Om det är Slip-on, är det en liten rörstump på ljuddämparen.
Ett Bolt-on, sitter fast med bultar direkt vid ljuddämparen.
Ljuddämaren är Bolt-on på 929:an (om jag inte har något konstigt ex)

Jepp, så är det, men det finns slipons också. Då blire halvsystem egentligen, enda skillnaden är att man byter från grenröret.
 
Hej gott folk!

Pass på! Jag ska sälja min Speedi två delat skinnställ! Ni som känner till märket vet att kvalitén är super! Nypris = ca: 13000kr
Sök "speedi" bland annonser så hittar ni både bilder och pris info om min!
 
Hallo alla glada blade ägare!! :)
Jag har en liten fråga.
Är det bättre att slå av den röda strömbrytaren när man har hojen stående lägre tid? Tänker mest på batteriet.

Eller det kanske kvittar vilket som? Vissa säger att man aldrig behöver röra den röda knappen på styret.

Peace and Love!
 
Hallo alla glada blade ägare!! :)
Jag har en liten fråga.
Är det bättre att slå av den röda strömbrytaren när man har hojen stående lägre tid? Tänker mest på batteriet.

Eller det kanske kvittar vilket som? Vissa säger att man aldrig behöver röra den röda knappen på styret.

Peace and Love!

Ska hojjen stå länge, typ vinterförvaring, så skulle jag nog rekomendera att du tog ur batteriet och satte det på underhållsladdning! =) SKÅL
 
OK, någon som har ett tonat double bubble(rökfärgat) liggandes??
Eller en ensitskuts???
Eller en undertail?
Någon som vill bli av med detta?

Come on, please:bow
 
929:an blir min andra båge jag äger som jag precis köpt mig. jag är mer än nöjd!
inte ens prov åkt den men gillar den redan.
 
Nyheter
Yamaha XT250 ny ordonnansmotorcykel för Försvarsmakten

Yamaha Motor Europa NV fil ...

Distinguished Gentleman’s Ride -25

Under söndagen den 18 maj d...

Dags att boka in Gotland Ring!

Upplev magiska Gotland Ring...

Öppet hus på Rapido MCK Stockholm

Lördag den 17 maj bjuds det...

Yamaha TRACER 7 & TRACER 7 GT 2025

Yamahas TRACER 7 och TRACER...

Nya Yamaha Tracer 7 och Tracer 7 GT

Yamaha har presenterat 2025...

Full fart på Bike Trollhättan-dagarna

Just nu har portarna öppnat...

MV Agusta inför fem års garanti

MV Agusta tar ett nytt steg...

MV Agusta förlänger garantin till fem år

Italienska motorcykeltillve...

Bilprovningen: Motorcyklar överlag i gott skick

Foto: Bilprovningen Nu ä...

Back
Top