Kolla i spegeln så lär du nog resa ännu lägre bak i tiden...
Vass replik. "Kontra den om du kan", liksom.
http://www.youtube.com/watch?v=zMFR78aBAbU&feature=related
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Kolla i spegeln så lär du nog resa ännu lägre bak i tiden...
Du glömde en stor grupp där på punkt 2, dom som inte tar några jobb alls för att dom lever gott på bidrag!
Vi kan lägga till ytterligare en kategori, dom som förbjuder sina kvinnor att ta arbete utanför hemmet.
Eller män som inte kan ha en kvinnlig chef och ta order från en kvinna.
Eller kvinnor som inte kan ta en man i hand.
Eller kvinnor som kräver att få jobba iförd tältaktig klädsel
Eller kvinnor som inte kan bada tilsammans med män
Eller män som kallar kvinnor till höger och vänster för "hora", antingen för att dom vill ha sex, för att dom inte vill ha sex, för att dom klär sig med mindre än ett lakan (springer nakna hela sommaren enligt dig)
Eller....
Vass replik. "Kontra den om du kan", liksom.
Haha, mjo det var nog onödigt av mig att skriva lite personligt sådär, ber om ursäkt ifall du tog åt dig.
Eller män som inte kan ha en kvinnlig chef och ta order från en kvinna.
Haha det var något nytt, har aldrig hört något sådant.
Eller kvinnor som inte kan ta en man i hand. = Detta gäller även att mannen inte tar en kvinna i handen
Eller kvinnor som kräver att få jobba iförd tältaktig klädsel = Man får väl klä sig som man vill eller är det senaste modet som gäller?
Eller kvinnor som inte kan bada tilsammans med män Gäller samma sak att männen inte får bada med kvinnor
Varför börja skriva kvinnor får inte, kvinnor får inte, kvinnor får inte när exakt samma sak gäller mannen?
Det verkar som att någon försökt trycka in saker i huvudet ditt att allt är förbjudet för endast kvinnan.
Jag har aldrig sett att muslimska män har haft problem med att ta andra kvinnor än sin fru i hand, eller att dom har haft problem med att gå på badhuset trots att det finns kvinnor där, men säger du att det är så, då tar jag ditt ord på det, det gör ju dock inte saken mindre tragisk.
(ÅAS så brukar en muslimsk tjej som jobbar i en kundtjänst ta mig i hand varje gång vi har med varandra att göra, trots att hon verkligen är troende muslim, har huvudduk och så vidare)
Däremot att män har vägrat ta order från en kvinnlig chef har jag upplevt, jag känner nämligen en kvinnlig chef och hon hade problem med en anställd som inte gjorde det hon sa åt honom att göra.
Det visade sig att han vägrade "ta order från kvinnor", vilket ledde till allvarliga säkerhetsrisker för både honom och annan personal då han vägrade göra saker som var viktiga för säkerheten om det var hon som sa åt honom.
Som tur var så hade han bara en provanställning, för han slutade komma till jobbet dom dagar han hade henne som chef.
Antar att hon är slöja med tighta jeans varianten? Men det kvittar igentligen, alla följer islam olika mycket där av skillander.
Jag säger vad islam säger vid dem punkterna, inte vad muslimer vissa muslimer gör. Finns fullt med muslimska tjejer som inte har slöja eller något liknande på sig och klär sig som alla andra samma sak gäller männen.
Många tänker att en arab är en muslim som följer islam, men det är lika mycket sanning som alla svenskar följer kristendomen, men så är det ju inte.
Antar att hon är slöja med tighta jeans varianten? Men det kvittar igentligen, alla följer islam olika mycket där av skillander.
Vem är du att säga vad Islam handlar om? Du din otrogne?
Är det inte så att det inte finns några araber som inte är muslimer? Har råkat kalla några kristna araber för araber och dom blir tvärförbannade, dom hatar muslimer mer än SD. Och tack vare PK -68 version 2.0 så bor dom granne med dom som förföljde dom för 10 år sen.
Religion är opium för folket som Kalle Marx sa.
Angående att bo i muslimska länder som kristen eller jude har jag hört berättas för mig av många. Verkar inte vara nån dans på rosor direkt. Det bästa hade väl varit att skippa all religionstillhörighet. Men år 2012 är hur som helst utövare av Islam de som garanterat har minst förståelse för andra. Därför är faran med denna religion störst. Å andra sidan är det rätt äckligt att sitta och lyssna på vanlig jänkare ibland också. Det är gud hit och gud dit, om gud vill osv.
Klena personligheter, oavsett religion, som måste ha en religion för att tala om för dem hur de ska leva och vilka de är, men jag antar att det är samma fenomen som gör att vi i tex Sverige har rätt många subkulturer. Folk har helt enkelt brist på eget tänkande och personlighet och måste tillhöra nån grupp för att vara någon och få en identitet. Som en skock får måste man också ha en ledare. Ja, jag ser ner på folk i allmänhet.![]()
Kyrkligt ägd gård angreps i Sudan
En mobb har förstört en kyrkligt ägd gård i Sudan, uppgav en lokal kyrkoledare på söndagen.
Pastor Yousif Matar Kodi uppger att flera hundra personer i lördags morse tog sig in på gården, som också är en skola och drivs av Sudans presbyterianska evangeliska kyrka. Mobben ska ha bränt kyrkorum, biblar och studentrum.
Han anklagar muslimska extremister för dådet, som ägt rum medan strider mellan Sudan och Sydsudan fått nationalistiska känslor att svalla.
Khartum TT-AFP
Min käre far hade en monolog med mig för 15 år sedan när jag uttryckte en önskan att leva som en gårdsfarande filosof, han förklarade då skillnaden mellan att vara närande eller tärande på samhället.
Efter det började jag inse att man måste tillföra ett samhälle något för att vara till någon nytta, och i samma veva väcktes funderingen över varför vi till varje pris måste importera en hiskelig mängd tärande element då vi knappt hinner med att föda våra egna inhemska slashasar.
Förmodligen grundar det sig i den svenska villfarelsen att det är så jävla synd om människor som inte råkade födas som svenskar, dvs "Folkslaget Utan Fel Över Huvud Taget". Lasta hit dom bara så ska vi göra vanligt folk av dom!![]()
Bli dummare? Gör du personliga påhopp på mig, eller du bara antar att jag är dum eftersom att vi inte delar åsikt?
Finns alltid 2 sidor på myntet, jag tål helt enkelt inte att se hur fan alla bara kan se genom fingrarna.
Vi får väl vara överens om att vi tycker olika. Ska bli kul att se hur det ser ut om 10 år.
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |