Vad har ni för yrke?

Är utbildad som undersköterska,akutsjukvård och konduktivpedagogik....men jobbar med hästar just nu. :tummenupp
 
Tar studenten från restauranglinjen den 31 maj, men ska börja jobba imorgon som kock/kallskänska på Lerjedalens golfrestaurang. Kom och häls apå vettja! :)
 
Jobbar som Maintenance Controler (håller ett öga på flygteknikerna) på STS i Kastrup :tummenupp Enda nackdelen är all danskar man tvingas arbeta med :huvet
 
Skär ut säkerhetsglas, enda fördelen är att man kan koppla hjärnan så den går på automatik sen kan man gå o dagdrömma hela natten.
Enda gången man behöver tänka till är när det börjar krabba :(
 
Verktygskonstruktör @ volvo!

Har precis gått ut högskolan, efter 4½ år! :3freak

//KaliZ
 
svetsare/montör på stooora båtar, 250 resdagar om året, minst.Har nog vart i jordens alla hörn och sett allt man vill se och inte vill se.Bra pröjs och en kvinna i varje hamn är sånt man får på köpet :tuttar
 
Jag är undersköterska och skötare o jobbar på ett sörvishus/gruppboende. Jobbar natt med en arbetstid mellan 21.00-07.00 ca 12 nätter i månaden.
Men från mitten på agusti blir jag hemma ett tag, skall bli mamma i början på oktober.. :tummenupp Nettan
 
Jag fick precis veta att jag har fått jobb som MC-Säljare och jag börjar i sommar :banana :yoparty :banana
 
Kommunikatör på Vodafone..(Kundtjänst).
Tillfälligt jobb då jag varit iväg hela vintern på säsong i Österrike. Ska in i lumpen i januari 2006.

Så, har ni några frågor på era VF-abg så kan jag svara på dom;)
 
Doktorand i naturgeografi. Risigt betalt, men man har stor frihet och det är suveränt skoj :tummenupp
 
750r Mange skrev:
Asfalt kung!!!!!!! :tummenupp
Jobbar som processtekniker åt NCC Roads i sverige...D.V.S att jag tillverkar asfalten som ni åker mc på....( O:B:S Om ni klotar är det inte mitt fel utan bara ni som är dåliga på att köra) :D
´

å jag ska kanske snart börja åt en firma som brer ut det svarta klabbet där det ska vara väg ..alltså asfaltsläggare
 
Nyheter
Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Back
Top