Vad fick dig att le idag?

Nej fasen, riktigt nöjd och trivs. Tänkte bara det var onödigt att helt outa Habo Gruppen.
Jag kanske är skitnöjd att vara där medan dom skäms över att ha anställt mig :hihi
 
tumblr_ltu3t8SYmp1qfjjglo1_400.gif

H8gmQ.gif

brb0jon.gif

2ik5qvr-1.gif

http://www.abload.de/img/brb0jon.gif


:hihi
 
Att en del saker helt enkelt verkar lösa sig, samt att man kan sitta ner och njuta av livets små saker:)

Fick en oväntad och mindre trevlig (större) utgift den här månaden, och förra månaden bjöd inte mycket jobb. Rent krasst skulle det bli lite svårt att klara räkenskaperna i slutet av månaden utan att talla på sparpengar etc. Men så plötsligt får man in svar på två olika annonser, och det dyrare av de två föremålen blir sålt. Räkenskaperna lösta, vilket gav lite sinnesro. Nu sitter jag här, fortfarande trött efter eftermiddagens träningspass och med musklerna "bultandes", med lite nattamat och bra musik på stereon. Man får glädjas åt de små sakerna:)
 
Såg nyss att det är skivmässa i Solna nästa lördag! Den här gången ska jag inte glömma det precis som jag gjort dom senaste 2 åren. :)
 
På väg till toaletten. En man och en kvinna går framför mig. Hon tokflinar såpass att mungiporna snudd på når öronen. Han ser sådär lagomt lugn men också lite glad ut. Dom går in i en konferens-lokal.

När jag går tillbaka, så passerar jag rummet och hör tjejen fnittrande säga:
"-Nej men så du gööööör.. tihi...Inte här..."
Fredag på jobbet... :brynad
 
Denna tankenöt fick mig att le lite, när man väl kom på lösningen. :gnissla

421778_10150666959661830_194134736829_11490844_1996418415_n.jpg

Fan då, klurade på i stort sett varenda tänkbara lösning utom den rätta...:huvet Fick googla frågan och hittade svaret i tråden där istället, I fail:(
 
Tänk att förskolebarn inte kan matte. Så det är inget matematiskt alltså. Försök se ett mönster ist. ;-)

Och ja, jag failade också... :huvet

Det var exakt min tanke, så jag försökte massor av olika mönsterbaserade lösningar... Inte en enda funkade...:gnissla
 
Ska äntligen få träffa en god vän igen. Denne har varit i Kosovo ett år och har säkert massor att berätta. Ska bli skönt att formellt få överlåta vårdnaden om dennes partner igen.

Som jag saknat min vän!

Kommer att dricka en och annan Slivovic´ (Osäker stavning) och whiskey ikväll.
 
Nyheter
BMW F 450 RR 2027

A2-sporthoj med winglets – ...

Ducati Panigale V4 2027

Mer effekt, ny ram och Fact...

Aprilia skriver historia

Fyra Aprilia i topp fyra. S...

Wunderlich-skydd för BMW F 450 GS

Wunderlich lanserar tre sky...

Finslipning av Ducati-crossarna till 2027

Pressrelease, Borgo Panigal...

Nytt i MotoGP till 2027

MotoGP inför nytt helgforma...

Fyra nya Triumph-modeller

En helt ny Bonneville T40, ...

Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Back
Top