Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Fluxir skrev:det är nog där skon klämmer egentligen, dom är avundsjuka för att jag är modig nog att köra sporthoj.
" ? blub skrev:Du missade "" ?
tobbeviking skrev:Ja drygskallar finns det ju alltid, men då kan man kontra med frågan om dom tror alla som kör H-D är skuldindrivare med knallpåk och knogjärn i bakfickan.

Flåbusar är vad dom är!ft skrev:Så bara för att de har rätt om de som kör HD så har de fel om andra MC-åkare?![]()
![]()
Gustav1 skrev:Näe, tvärtom faktiskt.
"Jag körde också hoj..." och liknande har jag fått höra många gånger.
P-E skrev:Man ser ju hur snabbt en hoj rör sig emot dig, du gör en bedöming helt enkelt. Tycker du att det är jävligt fort han närmar sig dig så är det nog inte så smart att byta fil. Och sen som sagt. Är du ute och kör så skiter många i att man inte får köra om på insidan. Finns nog många här som gör det.
Sen när någon är ute och kör fort, och du tänker, nej nu ska jag lyda lagen och byter fil, till den filen idioten hade tänkt att köra om på. Då är du inte så glad när du får en MC i bagage luckan. Eller har jag fel?
Emmi skrev:Som tjej är det ungefär likadant som att nån säger: "Är den där motorcykeln inte lite stor för dej?"

|
|
En dag på dragstrippen
Efter att ha varit aktiv so... |
|
Steve McQueens Scott Squirrel till salu
Detta Scott Flying Squirrel... |
|
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |