Tråden för stötande skämt

Är uppväxt med Golden retriever i hemmet så kan verkligen relatera till den bilden
- Eller som farsan som dukade upp med en tallrik ärtsoppa och två ostknäckemackor framför Sportextra nere i gillestugan.
Gick upp o skulle hämta något, och när han kom ner igen stod en tom tallrik (sånär som på en klick senap) och två knäckebröd utan vare sig smör eller ost.
Vår vovve Frida kikade fram bakom soffan med ärtsopperester i morrhåren.
 
If_I_did_It_2233.jpg

När jag inte begått ett mord, men skriver en bok om exakt hur jag skulle ha begått det mordet om jag hade begått det... :hihi
 
Ja civilrättsligt blev han väl funnen "skyldig" och måste därför betala ersättningar etc. För där går man på det mest troliga. Och sen när boken kom inkluderades det i ersättningen.

Medan straffrättsligt blev han friad för att åklagaren klantade sig på flera sätt, bland annat genom att ge försvaret möjlighet att se till att handsken inte fick plats på handen "If it doesn't fit, you must acquit"
 
Last edited:
Ja civilrättsligt blev han väl funnen "skydlig" och måste därför betala ersättningar etc. För där går man på det mest troliga. Och sen när boken kom inkluderades det i ersättningen.

Medan straffrättsligt blev han friad för att åklagaren klantade sig på flera sätt, bland annat genom att ge försvaret möjlighet att se till att handsken inte fick plats på handen "If it doesn't fit, you must acquit"
Ja den rättegången var ju en travesti.
 
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top