Tjejåkartråden onsdagar

  • Thread starter Thread starter Raderad medlem 26758
  • Start date Start date
Nu när säsongen är igång så kanske det är läge att väcka upp den här gamla tråden om några är körsugna?! :tuttar
 
Regn, regn, kyla, regn, regn, lite snöslask, regn regn, blåst, regn... Suck detta var väl onödigt :confused::gråta
 
å VARFÖR i hela helsingland kan inte brudarna sluta upp på onsdagar vid MCd Väsby å haka på ....jag e garanterat med varannan vecka som bojsänke med brett bakdäck (iofs avhängs saaatan av nån :tuttar på en honda :yoparty )

Gruppkörningar e just gruppkörningar .... några fläskar på å bombar å väntar (förhoppningsvis) vid nästa korsning ...
 
å VARFÖR i hela helsingland kan inte brudarna sluta upp på onsdagar vid MCd Väsby å haka på .... etc etc

Jo klart att man kan det, men varför måste det ena utesluta det andra? :confused: Variation förnöjer va det någon klok en som sa... :tummenupp
 
:hej Ja nu är jag här och igång igen! Jag har barnvakt på onsdag under em :)

Bara beställa sol till oss då! Du får bestämma dig om du vill köra norr och ta en paus i körningen med en gaddning hos vårt place :rock el om vi kör söder =)
 
Ahha ska vi gruppgaddas:tuttar
Jag e på... bara det kalla skitvädret försvinner..
 
Tur i morgon onsdag, Skogis kl 18,00. Ses där
 
Ja Robban, de e bara dig o mig de e drag i....
 
Blir det någon onsdagskörning vid skogis nu på onsdag? Är det bra väder så kommer jag gärna.
 
Nä tjejerna har försvunnit i år... Vi hoppas på nya friska tag nästa år både av nya och förstås de gamla tjejerna...
 
Nä tjejerna har försvunnit i år... Vi hoppas på nya friska tag nästa år både av nya och förstås de gamla tjejerna...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nyheter
Provkörningsvecka, KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Bike är på plats på sommarv...

Nortons comeback

Norton gör en triumferande ...

Boxer, V3, V4, VR5 och 6-cyl

Teknik – nya mc-motor...

Enfield presenterar sin stora twin

Efter spionbilder, hintar o...

Gotland Ring Bike Week 2026

Packa hojen, damma av hjälm...

Motorsportsalongen i Örebro!

Jag tog en snabb avstickare...

Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort

Det är ingen lätt uppgift H...

KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”

Rajiv Bajaj, 58, VD för den...

Framtidens hjälmar är här!

Bland finesserna finns ljus...

Öhlins, som under många år ...

Back
Top