Tjejåkartråden onsdagar

Nu när säsongen är igång så kanske det är läge att väcka upp den här gamla tråden om några är körsugna?! :tuttar
 
Regn, regn, kyla, regn, regn, lite snöslask, regn regn, blåst, regn... Suck detta var väl onödigt :confused::gråta
 
å VARFÖR i hela helsingland kan inte brudarna sluta upp på onsdagar vid MCd Väsby å haka på ....jag e garanterat med varannan vecka som bojsänke med brett bakdäck (iofs avhängs saaatan av nån :tuttar på en honda :yoparty )

Gruppkörningar e just gruppkörningar .... några fläskar på å bombar å väntar (förhoppningsvis) vid nästa korsning ...
 
å VARFÖR i hela helsingland kan inte brudarna sluta upp på onsdagar vid MCd Väsby å haka på .... etc etc

Jo klart att man kan det, men varför måste det ena utesluta det andra? :confused: Variation förnöjer va det någon klok en som sa... :tummenupp
 
:hej Ja nu är jag här och igång igen! Jag har barnvakt på onsdag under em :)

Bara beställa sol till oss då! Du får bestämma dig om du vill köra norr och ta en paus i körningen med en gaddning hos vårt place :rock el om vi kör söder =)
 
Ahha ska vi gruppgaddas:tuttar
Jag e på... bara det kalla skitvädret försvinner..
 
Tur i morgon onsdag, Skogis kl 18,00. Ses där
 
Ja Robban, de e bara dig o mig de e drag i....
 
Blir det någon onsdagskörning vid skogis nu på onsdag? Är det bra väder så kommer jag gärna.
 
Nä tjejerna har försvunnit i år... Vi hoppas på nya friska tag nästa år både av nya och förstås de gamla tjejerna...
 
Nä tjejerna har försvunnit i år... Vi hoppas på nya friska tag nästa år både av nya och förstås de gamla tjejerna...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top