Det gick inte så snabbt igår, trött som man var. Låg för det mesta på 59-60 sek och cirkulerade, bästa tid 58.3Nyteknik skrev:Jamen där är du ju. Låg bakom dig ett par varv och blev nyfiken på hur fort du körde.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det gick inte så snabbt igår, trött som man var. Låg för det mesta på 59-60 sek och cirkulerade, bästa tid 58.3Nyteknik skrev:Jamen där är du ju. Låg bakom dig ett par varv och blev nyfiken på hur fort du körde.
Ok, det var ungefär som jag trodde. Är din R6 långsam, normalsnabb eller snabb jämfört med andra i Rookie 600?wima skrev:Det gick inte så snabbt igår, trött som man var. Låg för det mesta på 59-60 sek och cirkulerade, bästa tid 58.3
Motorn är inte trimmad i min utan den är helt original, så väldigt många hojar i rookie 600 är snabbare än min. Kan även bero på skit bakom styret..Nyteknik skrev:Ok, det var ungefär som jag trodde. Är din R6 långsam, normalsnabb eller snabb jämfört med andra i Rookie 600?
Syss skrev:Men jag vet ju inte hur du ser ut, sötnos....![]()
![]()
Dom va väl inte så tokigaTorkel skrev:Många bilder blev det, inga speciellt bra heller men ni som var med står väl ut ändå!
http://hem.bredband.net/torkel2/050517_Sviestad/
Inget fel på bilderna. De här kan jag kommentera:Torkel skrev:Många bilder blev det, inga speciellt bra heller men ni som var med står väl ut ändå!
http://hem.bredband.net/torkel2/050517_Sviestad/
Jag är ju inte med! Världskatastrof!Torkel skrev:Många bilder blev det, inga speciellt bra heller men ni som var med står väl ut ändå!
http://hem.bredband.net/torkel2/050517_Sviestad/
Jo, på en av bilderna jag hade bifogat mitt inlägg. Men de dyker ju inte upp. Något du kan fixa?Swedie skrev:Jag är ju inte med! Världskatastrof!
Det läggs upp en textlänk istället. Det är fel på servern just nu. Väntar på att bli fixat under dagen. Så lägg upp igen tack.Nyteknik skrev:Jo, på en av bilderna jag hade bifogat mitt inlägg. Men de dyker ju inte upp. Något du kan fixa?
Blir ingen textlänk.Swedie skrev:Det läggs upp en textlänk istället. Det är fel på servern just nu. Väntar på att bli fixat under dagen. Så lägg upp igen tack.
Medin skrev:Ha, nej men du vet hur hojen ser ut och jag sitter på så det är bara o vinka![]()
Bilderna som Nyteknik refererar till finns på Torkels hemsida.Swedie skrev:Skicka hit då!
swedie@ wheeliepimp.com
Kunde väl han sagt då! Argh.. ajja.Goodstuff skrev:Bilderna som Nyteknik refererar till finns på Torkels hemsida.
http://hem.bredband.net/torkel2/050517_Sviestad/
Jo, ligger på motoveloce.comMedin skrev:Tog inte Micke Larsson massa bilder?
Medin skrev:Vad gör du här Håkan?
![]() |
Mälaren Runt – Tillbaka till rötterna
Under lördagen kördes Mälar... |
![]() |
Fat Boy Gray Ghost – 35 år efter Terminator 2
2025-års Fat Boy Gray Ghost... |
![]() |
European Bike Week: 2-7 september 2025
Under veckan den 2 – ... |
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |