Ok, såg att det rätta målet ligger på Hemnet. "Hemma hos..." -reportageTekniskt sett... Men i ett av de stora förortsområdena som vuxit upp under senare år. Vi kan byta "stan" mot stadsplanerat område. Sällan de bor lantligt på en gård tex.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ok, såg att det rätta målet ligger på Hemnet. "Hemma hos..." -reportageTekniskt sett... Men i ett av de stora förortsområdena som vuxit upp under senare år. Vi kan byta "stan" mot stadsplanerat område. Sällan de bor lantligt på en gård tex.
Har de en nu också?Religiös högtid........gissa vilken, urk 2
Möjligt, totalt ointresserad så ser ändå SVT/SR till att jag får reda på när det infaller.Har de en nu också?
Ett lågintensivt krig är det fler som kallar det som händer här i Sverige nu?
www.instagram.com
Vad ska svenska militären göra. Grilla korv? Så länge ingen vågar svara gängen med våld så går det här inte att lösa.
Friluftsfrämjandet kanske kan ta sig an uppgiften?




Haha, jag vill minnas att du skrivit ett nästan identiskt inlägg förut, inklusive samma bilder, kan du utveckla? Jag älskar de här LSD-inspirerade teorierna, de är fan bäst. ??Haha , hela underättlseorganisationen består av socfall,barnhemsbarn(som fått korv där bak av stygga magistrar),samhall,instutionsbarn,autister och skyddade boendefolk.
Dom vassaste knivarna av dessa har sedan vandrat vidare från säpo/noa till polisens ledning som juridikpoliser.
Men dom vassaste knivarna från Säpo/Noa är som dom slöaste knivarna i lådan när man jämför mot vanligt folk.
Inte ens det....
Mot gängena skulle man lika gärna satt in mongolider med samma resultat....
De är samma folk , det är ett gäng pajasar.
Stilstudie
View attachment 490237
View attachment 490238
View attachment 490239
View attachment 490240
Slutligen har vi chefen , en skabbig socialsekretterare vid namn Charlotta Von Essen - passade chef van vid klientelet som säpo/noa består av...
Är ni ens förvånade???
Haha, jag vill minnas att du skrivit ett nästan identiskt inlägg förut, inklusive samma bilder, kan du utveckla? Jag älskar de här LSD-inspirerade teorierna, de är fan bäst. ??
Haha love it, och propellerkeps är standard. ???Ja men kolla på idioterna , syns ju direkt på dom.
I början på detta började Noa infiltrera gäng med sina anställda , flera blev ju mördade och detta var runt 2005.
Dom dök upp som mäktiga kriminella svennar av det gamla gardet o skulle o skulle vara hamiltonar...
Gängena skulle kontrolleras inifrån och hållas låga
Dom blev avrättade
Haha , nu sitter vi med en missöyckad polisledning
Vet allt om sånt här lilla gossen Markus me propellerkeps
Det här med militären, vi har ju ett flertal debattörer på forumet som ojat sig om det, undrar om någon vill träda fram självmant eller ska man behöva gräva?
Ja exakt, bland annat de, men jag tror det var fler. Var det inte i Örebro-Koran fiaskot det glappades och käftades?Du menar de som alltid stödjer vad regimen säger och vänder på Kappa direkt regimen har vänt på kappan? Vad förväntar du dig för svar?
Ah, där kom han, det var inte så svårt att locka fram ändå trots allt.Det är inte prickskyttar som ska positioneras ut förorterna Mackan, så du kan sitta lugnt i båten ett tag till.
Ingen har ännu presenterat något förslag på vad militären ska göra för polisarbete.
Nu ska vi se om resten av åsiktsproffsen ansluter eller om de är slugare än att försöka ta sig an detta omöjliga uppdrag. ?
Förutom att det är på twatter och det inte går att se någon sammanfattning då...Det är inte för att polisen är i underläge i eldstrider vi har gängkriminalitet.
Här har vi en som sammanfattar det ganska bra:
Som vanligt besvarar du något helt annat frågan här rör ju ditt och andras kategoriska påstående att militären inte kan användas för de arbetsuppgifter som nu diskuteras. Har Ulf Kristersson och Anders Thornberg fel? Att du inte har fel det vet jag redan.Du kan ju fördriva tiden med att förklara vad militären ska göra?
Eller vad DU tycker att dom ska göra.
Kulsprutenästen på torget? Gräva värnsystem runt förorterna?
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |
|
|
Premiär för Östgöta Dundret
Under 1940 talet var Finspå... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
|
Ny 500-kubiks retro från Honda
Efter rykten om en ny retro... |
|
Nya BMW S 1000 RR tar form
Redan i maj 2025 gav BMW me... |
|
|
|
Helsvarta Deadwood – Ny cruiser från H-D
H-D presenterar nya Deadwoo... |
|
|
Sommarauktion hos Antiqueweb
Svenska Antiqueweb avslutar... |